fbpx

Premier Tusk: rozmawiamy o całkowitym zamknięciu granicy. Strona ukraińska zaprzecza

Wg serwisu RMF24, premier Donald Tusk poinformował, że prowadzone są rozmowy ze stroną ukraińską o całkowitym zamknięciu granicy na wymianę towarową. Strona ukraińska temu zaprzecza.

Do słów polskiego premiera odniósł się wicepremier Oleksandr Kubrakow.

– Nikt ze strony ukraińskiej nie prowadzi negocjacji w sprawie zamknięcia granic z Polską. Dla nas stabilnie funkcjonująca granica jest kwestią przetrwania w wojnie z rosyjskim agresorem. Mamy wielki szacunek dla zaprzyjaźnionej Polski i zaproponowaliśmy konstruktywne rozwiązania, a także podjęliśmy kroki w celu złagodzenia napięć na granicy. Oczekujemy odpowiednich decyzji ze strony polskiego rządu, aby sytuacja nie znalazła się w ślepym zaułku – stwierdził.

Skąd zatem ten dysonans? Być może odpowiedź poznamy dzisiaj, bowiem o godzinie 14 premier Tusk ma się spotkać z przedstawicielami organizacji rolniczych podczas tzw. Szczytu Rolniczego. Trudno sądzić, aby nie został o tę kwestię zapytany.

McHale - baner - kwiecień 2024
Axial Syngenta baner
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.