Potrzebujemy silnej WPR

Copa i Cogeca zadowolone są z wyników nowego raportu Eurobarometru, który ukazuje, że konsumenci są coraz bardziej świadomi znaczenia rolnictwa i obszarów wiejskich w przyszłości.

Ponad 90% respondentów uznało, że rolnictwo i obszary wiejskie będą ważne w przyszłości. To świetna wiadomość. Większość obywateli również jest świadoma znaczenia wspólnej polityki rolnej (WPR) dla pobudzania wzrostu gospodarczego i tworzenia miejsc pracy na obszarach wiejskich.

Od dawna kładziemy nacisk na rolę, jaką unijne rolnictwo odgrywa w produkcji wysokiej jakości żywności dla 500 mln konsumentów, równocześnie zapewniając żywotność obszarów wiejskich, wzrost gospodarczy i zatrudnienie. Założenia te znalazły odzwierciedlenie w wynikach kwestionariusza. Jednak, aby to wszystko osiągnąć potrzebujemy silnej Wspólnej Polityki Rolnej (WPR) – mówi Pekka Pesonen , sekretarz generalny Copa – Cogeca   –  Cieszę się również, że większość Europejczyków się zgadza, że na WPR korzystają nie tylko rolnicy, lecz również wszyscy obywatele. Ponadto, z kwestionariusza wynika, że konsumenci doceniają korzyści wynikające z obecności lasów, jak pochłanianie dwutlenku węgla, które przyczynia się do walki te zmianami klimatu i ich negatywnymi skutkami (66%) .

Komitety  Copa – Cogeca mają nadzieję, że unijni decydenci polityczni wezmą ten raport pod uwagę i sprawią, że w przyszłości będziemy mogli cieszyć się silną WPR i dynamicznymi obszarami wiejskimi.  W ich ocenie to specjalne wydanie Eurobarometru miało za zadanie zbadanie stosunku Europejczyków do rolnictwa, poprzez ocenę znaczenia przypisywanego temu sektorowi.

Obi oba
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności