fbpx

Pomocnik rolnika z Ukrainy będzie mógł pracować w gospodarstwie dłużej

W wyniku nowelizacji przepisów ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy, obywatele ci będą mogli świadczyć pomoc w polskich gospodarstwach dłużej – do 4 marca 2024 roku.

Pobyt Ukraińców na mocy nowych przepisów będzie legalny do ww. daty, w związku z czym będą oni mogli pomagać w polskich gospodarstwach w gospodarstwach przy produkcji roślinnej i zwierzęcej a także podczas zbiorów wraz z obowiązkiem ubezpieczenia wypadkowego, chorobowego i macierzyńskiego w zakresie ograniczonym oraz ubezpieczenia zdrowotnego.

– Należy pamiętać, że wyjazd obywatela Ukrainy, o którym mowa powyżej, z terytorium Polski na okres powyżej 30 dni, a także korzystanie przez obywatela Ukrainy z ochrony czasowej na terenie innego niż Polska państwa członkowskiego Unii Europejskiej przyznanej z powodu działań wojennych prowadzonych na terytorium Ukrainy pozbawia go uprawnienia legalnego pobytu na terytorium Polski – informuje Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Źródło: KRUS

McHale - baner - kwiecień 2024
Syngenta baner Treso
POZ 2024 - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.

×KZPRiRB podcasty - baner