fbpx
Strona głównaUprawaOchrona roślin„Polski produkt dla polskiego rolnika” – czyli Dni Pola Ciech...

„Polski produkt dla polskiego rolnika” – czyli Dni Pola Ciech Sarzyna

W Orłowie na Żuławach, firma Ciech Sarzyna zaprezentowała swoje rozwiązania stosowane w uprawie pszenicy, rzepaku czy kukurydzy. Na poletkach doświadczalnych przedstawiono działanie flagowych produktów oraz szeregu nowości. Zaproszeni goście: rolnicy oraz przedstawiciele prasy branżowej mogli więc w praktyce ocenić ich skuteczność.

Ciech Sarzyna to jeden z wiodących polskich producentów środków ochrony roślin. W tym roku firma po raz kolejny zaprosiła rolników na swoje Dni Pola. Frekwencja dopisała – na poletka przybyło około 150 osób. Dni Pola odbyły się w gospodarstwie Agro-Pool Prima, o powierzchni około 6 000 ha. Producent środków ochrony roślin przedstawił tu swoje rozwiązania w ochronie rzepaku ozimego, pszenicy ozimej, jęczmienia jarego, pszenicy jarej oraz kukurydzy.

Niezawodna rodzina CHWASTOX

Na poletkach zaprezentowano działanie całej palety produktów CHWASTOX, począwszy od CHWASTOX EXTRA®, poprzez TURBO®, TRIO®, COMPLEX®, aż do CHWASTOX 750. Cztery podstawowe zalety flagowego produktu spółki, to jego bardzo szybkie działanie, brak pozostałości substancji czynnych w glebie i w roślinach uprawnych oraz brak chwastów odpornych na ten herbicyd. Ciągle doskonalony skład produktów z rodziny CHWASTOX zapewnia ich wygodne stosowanie i możliwość łatwego łączenia z innymi środkami ochrony roślin. Należy tu też podkreślić kolejną istotną zaletę preparatów z tej rodziny: – To sprawdzone polskie produkty, stosowane na setkach tysięcy hektarów rocznie, od lat cieszące się uznaniem polskich rolników za wyjątkową skuteczność w regulacji zachwaszczenia.podkreślał Piotr Fryza, przedstawiciel handlowy Ciech Sarzyna.

Nowości w ochronie zbóż

Ochronę przeciwko chorobom grzybowym zapewniły fungicydy Ciech Sarzyna. Podczas tegorocznych pokazów przedstawiono dwie nowości. Pierwsza z nich to wprowadzona w tym roku na rynek azoksystrobina pod nazwą handlową AZOKSAR® 250.Na poletkach preparat został zastosowany na uprawach w pszenicy ozimej i pszenicy jarej.

Kolejny nasz nowy fungicyd to flutriafol o nazwie handlowej ASKALON® 125 SC. Jest to triazol, którego wyróżnikiem jest bardzo szybkie działanie – mówił Jacek Skwira, dyrektor marketingu strategicznego i zarządzania portfelem produktów w biznesie AGRO Grupy CIECH. – W sytuacji, kiedy mamy już pierwsze objawy presji chorób, zastosowanie tego triazolu daje nam pewność, że choroba zostanie szybko ograniczona w rozwoju – wyjaśniał dalej.

Dużym zainteresowaniem cieszył się, znany już, fungicyd TARCZA ŁAN Extra 250 EW. Jest to już od kilku lat flagowy produkt z tebukonazolem tej firmy.

Kolejna z nowości w portfolio Ciech Sarzyna, stosowana w ochronie uprawy zbóż i zaprezentowana na poletkach, to Windsar 250 EC (regulator wzrostu, oparty o trineksapak etylu). Produkt w ofercie polskiego producenta znajduje się od trzech miesięcy i, jak przekonywał Jacek Skwira, już cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem.

Nowości w ochronie kukurydzy

Jeśli chodzi o kukurydzę, pokazaliśmy kolejny nowy produkt – TEZOSAR® 500 SC. To jedyny herbicyd na rynku zawierający terbutylazynę w wersji solowyjaśniał Rafał Filip, product manager Ciech Sarzyna.

TEZOSAR® 500 SC świetnie zwalcza chwasty dwuliścienne w uprawie kukurydzy. Dzięki właściwościom substancji aktywnej, chroni plantację przed ponownymi wschodami chwastów nawet do 8 tygodni.

Jako uzupełnienie oferty herbicydowej dla kukurydzy, Ciech Sarzyna zaprezentowała dwa nawozy dolistne: SARPLON® KUKURYDZA oraz SARMIN MAXI, który zawiera krzem oraz potas.

Ochrona rzepaku

Z kolei w ochronie rzepaku, na poletkach pokazowych zastosowane zostały łącznie dwa produkty – SZABLA 480 EC i produkt zawierający metazachlor 500 SC. Mieszaniny tych produktów, stosowane jesienią, do trzech dni po siewie, gwarantują ochronę rzepaku przed najważniejszymi chwastami występującymi w tej uprawie.

Przybyli na poletka rolnicy potwierdzają skuteczność prezentowanych produktów.

– Dni Pola Ciech Sarzyna oceniam bardzo dobrze. Zostało tu zaprezentowane działanie wielu preparatów, przedstawiono też dużo nowości. Zauważyłem, że jakość tych środków musi być bardzo dobra – na poletkach w ogóle nie ma chwastówmówił Pan Andrzej, rolnik z okolicy Izbicy Kujawskiej. – W tej chwili już widzę, że Ciech Sarzyna wchodzi w kompletne rozwiązania. Nie trzeba znać produktów innych firm, żeby łączyć środki. Ogromną zaletą jest cena, Myślę, że w przyszłości będziemy jeszcze szerzej korzystać z tych preparatów w naszym gospodarstwiekontynuował.

Autor: Wioletta Dziedzic

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.
[newsletter_signup_form id=4]