fbpx
Strona głównaUprawaWłaściwy rozwój systemu korzeniowego to zdrowe rośliny w okresach suszy glebowej

Właściwy rozwój systemu korzeniowego to zdrowe rośliny w okresach suszy glebowej [video]

Właśnie odbywa się Panorama Pól organizowana przez Timac Agro w miejscowości Śrem. Podczas wydarzenia przygotowana została odkrywka, aby zademonstrować profil glebowy i rozwój systemu korzeniowego roślin.

Na pokazowej plantacji pszenicy widać, jak dobrze rozwinięty system korzeniowy jest w stanie zapobiec skutkom niedoborów opadów; co prawda większość systemu korzeniowego roślin znajduje się w warstwie próchnicznej, w której deficyt wody jest już wyraźny, jednak jest on na tyle dobrze rozwinięty, że sięga aż do podglebia, gdzie znajduje zaopatrzenie zarówno w wodę jak i składniki pokarmowe.

Odbija się to pozytywnie na roślinach, które pomimo znikomej ilości opadów są w dobrej kondycji; trudno zauważyć na nich typowe objawy suszy, jak choćby pozwijane liście.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.