fbpx

New Holland sprzedaje markę Överum

Pługi Överum dystrybuowane pod marką New Holland będą prawdopodobnie stopniowo znikać z rynku, a to za sprawą sprzedaży przez CNH tego działu niemieckiej firmie FairCap GmbH.

Firma New Holland, a właściwie grupa CNH do której należy, w 2017 roku po zakupie duńskiego Kongskilde Industries stała się właścicielem również marki Överum, czyli znanego szwedzkiego producenta pługów. W tamtym czasie CNH chciała wykorzystać to przejęcie do wzmocnienia globalnej oferty produktów New Holland w obszarach uprawy roli, siewu oraz zbioru zielonek.

Samasz loteria - baner

Sytuacja uległa jednak zmianie i w odpowiedzi udzielonej brytyjskiemu magazynowi Farmers Weekly rzeczniczka New Holland powiedziała, że powodem decyzji o sprzedaży firmy Överum był brak rentowności i udziału w rynku.

Szwedzką markę przejęła niemiecka firma FairCap GmbH z siedzibą w Monachium. Nie przekazano jednak żadnych informacji na temat ceny zakupu. FairCap nie jest firmą zajmującą się technologią rolniczą, ale firmą inwestycyjną. FariCap opisuje siebie jako firmę inwestycyjną, która pozyskuje średnie przedsiębiorstwa w sytuacjach przejściowych […] i rozwija je całościowo, biorąc pod uwagę aspekty finansowe, ekologiczne i społeczne.

Trzeba również podkreślić, że sprzedaż nie dotyczy całej branży uprawowej należącej do CNH, a jedynie pługów marki Överum. Kongskilde Agriculture z siedzibą w Danii i fabryką w Polsce pozostaje spółką zależną New Holland i własnością CNH.

Źródło: Farmers Weekly

SDF baner ciągnik
Baner Syngenta
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.