PIGMiUR informuje i zaprasza

Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych 27 kwietnia zorganizowała w Centrum Prasowym przy ulicy Foksal konferencję prasową. W trakcie spotkania z mediami zarząd PIGMiUR przedstawił aktualną sytuację w branży maszyn i urządzeń rolniczych z uwzględnieniem statystyk rejestracji ciągników i przyczep w pierwszym kwartale 2016 roku w odniesieniu do lat poprzednich, wyniki innych badań rynkowych dotyczących branży oraz bieżące projekty realizowane przez Polską Izbę Gospodarczą Maszyn i Urządzeń Rolniczych. Podczas konferencji zaprezentowane zostały również projekty edukacyjne realizowane przez Izbę oraz informacje na temat wystawy Zielone Agro Show.

W tym roku  po raz pierwszy wystawa przenosi się w nowe miejsce. Po dwóch latach pobytu w Sielinku, tegoroczna impreza odbędzie się na terenie Moto Parku w Ułężu (powiat Ryki, województwo lubelskie) w dniach 4 i 5 czerwca 2016 roku. Organizatorem wydarzenia jest Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych.

Zielone Agro Show, które do 2015 roku odbywało się pod nazwą Zielone Agro Show – Polskie Zboża, to pierwsza w Polsce Południowo-Wschodniej tak kompleksowa wystawa plenerowa poświęcona nowoczesnej technice i technologii produkcji wysokiej jakości pasz zielonych dla bydła. Stałym i najbardziej widowiskowym punktem imprezy nadal będą pokazy maszyn zielonkowych.

Zielone Agro Show to wystawa, która na stałe wpisała się do kalendarza odbywających się na świeżym powietrzu imprez wystawienniczych o tematyce rolniczej. Wydarzenie skierowane jest przede wszystkim do rolników uprawiających rośliny zielonkowe oraz hodowców bydła. Wśród tegorocznych wystawców zobaczymy nie tylko firmy oferujące nowoczesne maszyny rolnicze, ale także przedsiębiorstwa produkujące nasiona, nawozy, pasze, dodatki paszowe, folie rolnicze, elementy wyposażenia budynków inwentarskich i wiele innych. Zielone Agro Show to niepowtarzalna okazja dla rolników, aby poznać nowości rynkowe. W jednym miejscu będzie można obejrzeć, porównać i wybrać najlepsze maszyny zielonkowe dostępne na światowych rynkach. Korzystając z wiedzy i pomocy wystawców każdy będzie mógł zapoznać się z technologią zbioru, kosztem eksploatacji oraz wydajnością maszyn. Impreza będzie doskonałą okazją do bezpośredniego spotkania rolników z producentami i dealerami maszyn, wymiany doświadczeń i podjęcia współpracy – informuje Renata Arkuszewska, dyrektor zarządzający, wiceprezes zarządu PIGMiUR.

Ważnym elementem wystawy, jak co roku będą pokazy maszyn zielonkawych podczas pracy. Na polu będzie można zobaczyć: kosiarki, prasy zwijające, prasy do prostopadłościennych bel wielkogabarytowych, praso-owijarki, owijarki do bel, przyczepy zbierające oraz sieczkarnie polowe..

W pierwszy czerwcowy weekend zapraszamy na teren Moto Parku w Ułężu. 4 i 5 czerwca ekspozycja będzie czynna dla zwiedzających w godzinach od 9:00 do 17:00. Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych tradycyjnie zapewnia bezpłatny wstęp, parking i katalog wystawy, a także dofinansowanie przyjazdów grupowych organizowanych przez mleczarnie, ośrodki doradztwa rolniczego, urzędy gmin, izby rolnicze oraz szkoły – dodaje  Arkuszewska.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności