O lokalnych i regionalnych kulinariach

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Dolina Raby” we współpracy z resortem rolnictwa organizuje konkurs im. Stanisława Czernieckiego na najlepszą książkę o lokalnych i regionalnych kulinariach w 2016 r.

Jego celem jest promocja inicjatyw lokalnych w zakresie oryginalnych publikacji kulinarnych, szczególnie wskazujących na znaczenie lokalnych i regionalnych potraw w życiu społeczności lokalnej a ponadto ochrona polskiego, kulinarnego dziedzictwa regionalnego i lokalnego oraz jego popularyzacja, promowanie lokalnych i regionalnych potraw oraz produktów żywnościowych i kultywowanie, propagowanie i pogłębianie wiedzy na temat rosołu polskiego (którego przepis zawarto w najstarszej polskiej książce kucharskiej „Compendium ferculorum albo zebranie”).

Konkurs ma charakter otwarty.  Zgłoszenia może dokonać każdy, w szczególności podmioty, które wydały publikację kulinarną, są jej autorami lub wykazują związek z publikacją. Nagroda przysługuje wydawcy bądź autorowi publikacji.  Publikacja powinna zawierać przepisy na potrawy związane z obszarem geograficznym, który  charakteryzuje się szczególnymi cechami regionalnymi i lokalnymi.

Publikacje do konkursu należy zgłaszać do 1 września 2016 roku (data wpływu do biura), przesyłając formularz zgłoszeniowy drogą mailową na adres biuro@dolinaraby.pl i przynajmniej jeden egzemplarz publikacji na adres biura LGD „Dolina Raby” Chrostowa 1A, 32-742 Sobolów.

 Rozstrzygniecie konkursu i wręczenie nagrody nastąpi 11 września 2016 roku podczas VI Festiwalu Rosołu w Trzcianie. Wyboru najlepszej książki dokona kapituła konkursu powołana przez organizatora. Przy wyborze publikacji kapituła kierować się będzie: stopniem, w jakim publikacja przyczynia się do realizacji celów konkursu; oryginalnością publikacji; stylem i sposobem, w jaki opisuje lokalne i regionalne potrawy oraz produkty żywnościowe.

Wydawcy lub autorowi zwycięskiej książki zostanie przyznana nagroda Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w postaci pucharu i dyplomu.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności