Nowe zabezpieczenia w pługach Lemken

Lemken wprowadza na rynek nowe automatyczne zabezpieczenie przeciążeniowe OptiStone dla pługów Juwel, Diamant i Titan. Sercem OptiStone jest zamknięty system chroniony przed brudem i ciałami obcymi.

Nowo zaprojektowany wspornik obrotowy ma zapewnić wysokie boczne siły wyzwalające i optymalną kontrolę pługa na glebach zakamienionych. W przypadku napotkania przeszkody nowy element jednocześnie odchyla się do 37 centymetrów w górę i 20 centymetrów w bok. Zapewnia to wystarczająco duży zakres ugięcia, aby zapewnić niezmiennie bezawaryjną pracę, nawet przy głębokiej orce.

Siły wyzwalające można bezstopniowo regulować z wygodnego fotela kierowcy, aby dostosować się do zmieniających się warunków glebowych. Elementy robocze są dodatkowo zabezpieczone podwójną śrubą ścinaną.

Zabezpieczenie przeciążeniowe OptiStone jest wyposażone w bardzo wytrzymałe poprzeczne łożyska ślizgowe, które zapewniają stabilność korpusów pługa podczas odchylania systemu. Korpusy płużne są mocno połączone z punktami ułożyskowania i dlatego nie można ich odczepić – wg deklaracji producenta jest to zaleta w porównaniu z powszechnie dostępnymi na rynku systemami ochrony przed przeciążeniem z czteropunktowym zawieszeniem.

Łożysko ślizgowe przegubowe promieniowe jest trwałe, niezawodne i łatwo dostępne dla wygodnej konserwacji. Nowe zabezpieczenie przeciążeniowe OptiStone jest już dostępne w pługach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności