fbpx

Nowe ogniska ASF u świń na Lubelszczyźnie

Siedem nowych ognisk afrykańskiego pomoru świń wykryto na Lubelszczyźnie.

– Sto czterdzieste siódme ognisko ASF stwierdzono w gospodarstwie, w którym utrzymywano 2 świnie, położonym w gminie Dorohusk, w powiecie chełmskim,  sto czterdzieste ósme w gospodarstwie, w którym utrzymywano 11 świń, położonym w gminie Chełm, sto czterdzieste dziewiąte ognisko w gospodarstwie, w którym utrzymywano 4 świnie, położonym w gminie Dorohusk, w powiecie chełmskim, sto pięćdziesiąte w gospodarstwie, w którym utrzymywano 178 świń, położonym w gminie Jabłoń, w powiecie parczewskim, sto pięćdziesiąte pierwsze ognisko w gospodarstwie, w którym utrzymywano 43 świnie, położonym w gminie Ulan Majorat, w powiecie radzyńskim, sto pięćdziesiąte drugie ognisko ASF w gospodarstwie, w którym utrzymywano 14 świń, położonym w gminie Sawin, w powiecie chełmskim i sto pięćdziesiąte trzecie ognisko ASF w gospodarstwie, w którym utrzymywano 50 świń, położonym w gminie Podedwórze, w powiecie parczewskim – informuje Główny Lekarz Weterynarii.

Samasz loteria - baner

Zgodnie z obowiązującymi przepisami w  gospodarstwach, w którym wyznaczono ogniska ASF, wdrożone zostały procedury związane z likwidacją choroby.

W tym roku na podstawie wyników badań otrzymanych z krajowego laboratorium referencyjnego ds. ASF, tj. Państwowego Instytutu Weterynaryjnego – Państwowego Instytutu Badawczego w Puławach stwierdzono już czterdzieści dziewięć przypadków ASF w świń.

Źródło: GIW

 

SDF baner ciągnik
Amistrar Syngenta baner
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.