fbpx
Strona głównaWiadomościNiespokojny pierwszy tydzień kwietnia: niewybuchy na polach, pożary i śmiertelny wypadek z...

Niespokojny pierwszy tydzień kwietnia: niewybuchy na polach, pożary i śmiertelny wypadek z udziałem ciągnika

Pożary stodoły i kurnika, śmiertelny wypadek 50-latka prowadzącego ciągnik czy znajdowane niewypały na polach – to tylko niektóre wydarzenia, do jakich doszło w pierwszym tygodniu kwietnia.

1 kwietnia w miejscowości Ulanica w woj. podkarpackim kierujący ciągnikiem 50-latek zjechał z drogi, przebił bariery i wpadł do rzeki. Niestety, przygniecionego traktorem kierowcy nie udało się uratować.

Przygniecionego Ursusem kierowcy niestety nie udało się uratować, fot. KMP Rzeszów

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło 2 kwietnia w miejscowości Żabowo w woj. mazowieckim; tam pod kołami ciągnika zginął 28-letni motocyklista. Ze wstępnych ustaleń śledczych wynika, że kierujący motorem nie ustąpił pierwszeństwa ciągnikowi, powodując tym samym tragiczny w skutkach wypadek.

Kierujący motocyklem nie ustąpił pierwszeństwa ciągnikowi, w wyniku czego doszło do wypadku, w którym zginął na miejscu, fot. OSP Zawidz

Również 2 kwietnia do poważnego wypadku doszło w Rejowcu Fabrycznym w woj. lubelskim. Tam na niestrzeżonym przejeździe kolejowym zderzył się pociąg z ciągnikiem prowadzonym przez 25-latka. Kierowca ciągnika został ciężko ranny; przetransportowano go helikopterem do szpitala w Lublinie. Badane są okoliczności zdarzenia, wiadomo jednak, że maszynista pociągu był trzeźwy.

W wypadku w Rejowcu Fabrycznym ucierpiał operator ciągnika, którego z ciężkimi urazami głowy przetransportowano do szpitala w Lublinie, fot. KMP Chełm

Tego samego dnia na Zakopiance doszło do zderzenia samochodu z ciągnikiem rolniczym. Zdarzenie wyglądało bardzo groźnie, jednak na szczęście nikomu nic się nie stało. Straty materialne będą jednak spore…

W kolizji na Zakopiance nikomu nic się nie stało, jednak ciągnik ucierpiał bardzo mocno…, fot. OSP Bańska Niżna

Drugiego kwietnia do pożaru stodoły doszło w Nowej Wsi Zbąskiej w woj. wielkopolskim. Nikt nie został poszkodowany, relatywnie niewielkie były też straty materialne (w drewnianej stodole znajdowało się siano), jednak zagrożenie wynikało przede wszystkim z bliskiego sąsiedztwa lasu (10 m). Na szczęście strażacy z okolicznych jednostek uporali się z pożarem.

Akcja gaśnicza w Nowej Wsi Zbąskiej trwała do późnych godzin nocnych, fot. asp. Leszek Sarnowski

Z kolei 5 kwietnia strażacy gasili kurnik w Perzynach, również w woj. wielkopolskim. Ten pożar okazał się tragiczny w skutkach, spłonęło bowiem 40 tys. kurczaków.

W pożarze kurnika w Perzynach zginęło 40 tys. kurczaków, fot. OSP Zbąszyń

Z kolei we wsi Zacisze niedaleko Białegostoku w pożarze budynków gospodarczych jednego z gospodarstw rolnych spłonęło ok. 30 szt. bydła i maszyny rolnicze. Uratować udało się jedynie kilka cieląt.

Pożar w miejscowości Zacisze, fot. OSP Michałowo

Wiosenne prace polowe to także ryzyko odnalezienia niewybuchów; takowe na początku miesiąca wydobyto podczas upraw m.in. na polach w Latkowie w pow. inowrocławskim czy w Joninach w woj. podkarpackim.

– Nie dotykajmy takich znalezisk. Edukujmy też dzieci, by wiedziały jak mają się zachować w tego typu sytuacjach. Wystarczy powiadomić służby, które zabiorą pocisk i zneutralizują go. Nie bawmy się sami w pirotechników czy saperów. To grozi śmiercią – apeluje asp. szt. Patryk Nadolny z KPP w Inowrocławiu.

Niewybuch odnaleziony podczas prac polowych w Latkowie w pow. inowrocławskim, fot. KPP w Inowrocławiu

 

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.