fbpx

Alkohol i prowadzenie ciągnika to złe połączenie. Traktorzyście grozi do 5 lat odsiadki

Policjanci z Prochowic podjęli niecodzienny pościg za ciągnikiem rolniczym. Traktorzysta z przyczepą załadowaną drewnem nie zatrzymał się do kontroli drogowej i postanowił uciekać przed patrolem policji. Po zatrzymaniu okazało się, że kierowca jest pod wpływem alkoholu i posiada zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Za popełnione przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Kilka dni temu około godziny 13.00 policjanci komisariatu w Prochowicach patrolując jedną z wsi zauważyli dwóch mężczyzn poruszających się ciągnikiem rolniczym. Jeden z nich siedział za kierownicą traktora, a drugi na nadkolu. Funkcjonariusze włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, aby zatrzymać kierującego do kontroli drogowej. Traktorzysta miał jednak inne zamiary i postanowił podjąć ucieczkę Ursusem z załadowaną drewnem przyczepą, która nie trwała zbyt długo, ponieważ policjanci zajechali mu drogę i zakończyli pościg.

Po zatrzymaniu sprawdzili trzeźwość desperata. Okazało się, że ma on 0,26 promila alkoholu w organizmie. Ponadto po sprawdzeniu 32-latka w policyjnych systemach informacyjnych wyszło na jaw, że posiada aktywny sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Teraz grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Zobacz także:

Staranowane ciągniki na blokadzie w kujawsko-pomorskim

Źródło: KMP w Legnicy

McHale - baner - kwiecień 2024
Syngenta baner Treso
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.