Na utrzymanie melioracji wodnych

W ustawie budżetowej na 2016 rok została przewidziana rezerwa celowa na utrzymanie urządzeń melioracji wodnych podstawowych i wód istotnych dla regulacji stosunków wodnych na potrzeby rolnictwa w wysokości 260 000 tys. złotych, w tym 16 000 tys. zł dla spółek wodnych na realizację zadań zakresu utrzymania melioracji wodnych szczegółowych.

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi zwróciło się do wojewodów z prośba o określenie potrzeb finansowych na utrzymanie urządzeń melioracji  wodnych podstawowych w 2016 roku. Wojewodowie ocenili  wielkość dodatkowych środków na 360 883 tys. zł , przy środkach określonych w rezerwie  celowej budżetu państwa wysokości 244 000 tys. zł.

Wobec braku możliwości zaspokojenia zgłaszanych potrzeb (wyjątek tu stanowi województwo podlaskie przyjęto, że wysokość środków finansowych przeznaczonych na utrzymanie urządzeń melioracji wodnych podstawowych w poszczególnych województwach będzie uzależniona od długości cieków, kanałów  i wałów przeciwpowodziowych  oraz ilości stacji pomp.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności