fbpx
Strona głównaCenyRynek zbóz i oleistychNa rosyjskie inspekcje czeka już 50 statków o łącznym tonażu 2,4 mln...

Na rosyjskie inspekcje czeka już 50 statków o łącznym tonażu 2,4 mln ton

Ukraińskie Ministerstwo Infrastruktury informuje o kolejnych problemach z rosyjskimi inspekcjami statków udających się do ukraińskich portów czarnomorskich po produkty rolno-spożywcze.

– Wspólne Centrum Koordynacyjne (JCC) w Stambule poinformowało o niemożności sporządzenia planu inspekcji na 1 czerwca w związku z kolejną bezpodstawną odmową rosyjskiej delegacji zarejestrowania wpływającej floty do udziału w Inicjatywie [zbożowej, red]. Tak więc przez dwa dni, 30 i 31 maja, Rosja bez wyjaśnienia zarejestrowała tylko 1 statek wpływający do portu w Czarnomorsku, podczas gdy inne strony SCC potwierdziły udział w Inicjatywie Czarnomorskiej 10 statków dla trzech portów. Niszczycielska pozycja Rosji i brak zarejestrowanych statków do inspekcji uniemożliwiają sporządzenie planu inspekcji na dzień dzisiejszy, o czym powiadomił wszystkie strony Sekretariat SCC – informuje ukraińskie Ministerstwo Infrastruktury.
– W kolejce do inspekcji na wodach terytorialnych Turcji czeka 50 statków, na które ma zostać załadowanych 2,4 mln ton żywności dla świata. To prawie dwukrotnie więcej niż w maju. Niektóre statki czekają ponad 3 miesiące na inspekcję. To ponad 1 miliard dolarów strat wpływających na ostateczny koszt żywności przewożonej żywności. Tym samym Rosja po raz kolejny znalazła sposób na ograniczenie światowej podaży żywności. Zablokowanie rejestracji nowej przybywającej floty, jak również zablokowanie największego portu „Południe”, jest rażącym naruszeniem warunków Inicjatywy Zbożowej, pod którą podpisał się również agresor – dodano w komunikacie.

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.
[newsletter_signup_form id=4]