fbpx

Mój sposób na sukces…

Rozmowa z Marią Kostuch, właścicielką Kompleksu Wypoczynkowego Wichrowe Wzgórze, gmina Chmielno, powiat kartuski (województwo pomorskie – laureatką tegorocznej edycji ogólnopolskiego konkursu “Sposób na sukces” na najlepsze działania przedsiębiorcze na obszarach wiejskich w kategorii rodzinna.

Samasz loteria - baner

Rodzinny Ośrodek Wichrowe Wzgórza położony jest w Chmielnie – miejscowości nazywanej perełka Kaszub. Na wzgórzu z którego rozciąga się malowniczy widok na jezioro Kłodno i okoliczne lasy znajdziemy oazę wypoczynku i zdrowia.

Jakie znaczenie ma dla Pani zajęcie pierwszego miejsca w konkursie “Sposób na sukces”?
– To bardzo duże wyróżnienie i cieszę się, że praca całej mojej rodziny została dostrzeżona i doceniona. Jest mi szczególnie miło, gdyż niedługo będziemy obchodzić 20-lecie działalności. Zwycięstwo motywuje nas do jeszcze efektywniejszej pracy. Takie wyróżnienie ma znaczenie nie tylko dla naszego kompleksu wypoczynkowego ale również dla Chmielna oraz Kaszub.

Zdjęcie pensjonatuCo zdecydowało o Pani zwycięstwie w kategorii rodzinnej?
– Pracujemy całą rodziną – Ja, mąż i czwórka dzieci. W mojej ocenie o zwycięstwie zadecydowało nasze doświadczenie (pomysł na rodzinny biznes) i wykształcenie dzieci, które pozwoliło rozwinąć zakres świadczonych usług. W swojej działalności wykorzystujemy potencjał regionu, tworzymy nowe miejsca pracy, promujemy przedsięwzięcia służące rozwojowi obszarów wiejskich, korzystamy z możliwości dofinansowania ze środków unijnych. Mam nadzieję, ze nasza działalność będzie przekazywana z pokolenia na pokolenie…

Jakie są plusy i minusy prowadzenia rodzinnego biznesu?
– Biznes ma dwie strony medalu. Plusem prowadzenia rodzinnego biznesu jest m.in. to, iż z przyjemnością spędzamy czas razem, wzajemnie się uzupełniamy i możemy liczyć na siebie w każdej sytuacji. Obserwuję, ze moje dzieci są bardzo zaangażowane (wykonują z należytą starannością) w pracę gdyż partycypują we wspólnym, sukcesie. Minusem ciągła dyspozycyjność dla naszych gości/klientów i brak czasu wolnego tylko dla rodziny – zacieranie granicy między życiem prywatnym a zawodowym. W działalności turystycznej jest zawsze coś do zrobienia. Ale jeśli robi się coś z pasji to warto, pomimo pewnych niedogodności dalej to kontynuować… Praca z ludźmi daje nam wiele satysfakcji , a największą radość sprawia nam, fakt, że jeśli ktoś choć raz zdecyduje siew odwiedzić nasz ośrodek to później tu chętnie wraca.

Czy Pani działalność została dostrzeżona przez jury innych konkursów?
– Tak, kilkukrotnie. W 2004 roku przez Zrzeszenie Prywatnego Handlu i Usług w Gdańsku, następnie 2009 roku otrzymaliśmy Super Perła Kaszub od Starosty Kartuskiego. W 2012 roku otrzymałam wyróżnienie w plebiscycie Kobieta Sukcesu, którego ideą jest wyróżnienie i nagrodzenie kobiet, które odnoszą sukcesy w różnych dziedzinach życia od biznesu, kultury, polityki aż po naukę, sport i działalność społeczną.

Wczasy zdrowotne – to dobry pomysł na biznes na wsi?
– Czasy, kiedy na wsi żyło się tylko z roli, to już przeszłość. Codzienny tryb życia często nie pozwala nam właściwie zadbać o zdrowie. Dlatego warto połączyć wypoczynek z poprawą zdrowia i regeneracją organizmu. Wszystko zależy od przedsiębiorczości i pomysłu. Wczasy zdrowotne to dobry pomysł, ale kosztowny ze względu na zaplecze sale, basen, gabinet kosmetyczno – rehabilitacyjny oraz wyspecjalizowana kadrę.

Czym kierują się Pani klienci decydując na ten rodzaj wypoczynku?
– Przede wszystkim dbałością o zdrowie. Goście wybierają nas ze względu na położenie kompleksu, warunki noclegowe, kuchnię oraz indywidualne podejście do klienta.

Czego życzyłaby sobie Pani w tym sezonie turystycznym?
– Dobrej pogody i wielu gości.

Baner SDF
Baner webinarium konopie
Najpopularniejsze artykuły

Najpopularniejsze artykuły

None found

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
INNE ARTYKUŁY AUTORA




ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.