fbpx

Łódzki Festiwal Mleka. Promocja kluczowa w ekspansji na nowe rynki zbytu [video]

10 lipca na terenie Centrum Kształcenia Rolniczego w Zduńskiej Dąbrowie koło Łowicza odbył się I Łódzki Festiwal Mleka. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Stowarzyszenie Innowatorów Wsi i było to pierwsze wydarzenie w regionie na tak dużą skalę.  

Impreza została zorganizowana między innymi w celu promocja mleka i produktów mlecznych. Ponadto hodowcom i producentom dało przestrzeń do wymiany doświadczeń i nawiązania kontaktów biznesowych. Choć pogoda była nieco kapryśna zwiedzający dopisali; wg danych organizatora pojawiło się ich ok. 20 tys.

Samasz loteria - baner

– Festiwal ma być przestrzenią wymiany wiedzy i doświadczeń dla hodowców, producentów i przetwórców z branży mleczarskiej – powiedziała otwierając festiwal Maria Łuczak, prezes Stowarzyszenia Innowatorów Wsi, organizatora imprezy.

Podczas festiwalu wręczono również odznaczenia „Zasłużony dla rolnictwa”, który otrzymali: Wacław Baczyński, Tomasz Chądzyński, Iwona Grzybowska, Stanisław Jabłoński, Marcin Jarząbek, Karol Kasprzak, Aleksander Lis, Robert Maj, Mariusz Marczak, Łukasz Siewierski, Jerzy Strumiński, Andrzej Warszewski, Krzysztof Warszewski i Magdalena Wesołowska.

Zwiedzający festiwal mogli uczestniczyć m.in. w konferencjach, zapoznać się z wystawionymi maszynami okolicznych dealerów, skosztować produktów mlecznych na stoiskach kół gospodyń wiejskich i spółdzielni mleczarskich.

Przypomnijmy, że produkcja mleka to jedna z najważniejszych części gospodarki w Polsce.  Polska należy do jednych z największych producentów i eksporterów produktów mleczarskich w Unii Europejskiej. Przemysł mleczarski w Polsce oparty głównie o spółdzielnie branżowe jest uznawany za jeden z najnowocześniejszych na świecie. Produkcja mleka w Polsce jest również źródłem utrzymania wielu gospodarstw rolnych.

Impreza trwała do późnego wieczora, a zwieńczeniem były koncerty zespołu Defis, Dawida Kwiatkowskiego i Krzysztofa Cugowskiego.

Dekalb Bayer - baner
Baner Agrosimex Alaska
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.