fbpx

Lekarze weterynarii nadzorujący ubój w rzeźni odsunięci od obowiązków 

Główny Lekarz Weterynarii poinformował o wynikach kontroli w jednym z zakładów mięsnych w powiecie sokołowskim w woj. mazowieckim, podjętej po interwencji organizacji pozarządowej. 

Kontrola dotyczyła przestrzegania przepisów o dobrostanie zwierząt w ubojni Onyśk w Dzierzbach Włościańskich. Po złożeniu powiadomienia do Prokuratury Rejonowej w Sokołowie Podlaskim o możliwości popełnienia przestępstwa polegającego na braku zachowania dobrostanu podczas rozładunku zwierząt Powiatowy Lekarz Weterynarii w Sokołowie Podlaskim wydał decyzję o unieruchomieniu zakładu na czas usunięcia uchybień.  Cofnął również wyznaczenia dwóch urzędowych lekarzy weterynarii sprawujących nadzór nad ubojem oraz rozbiorem mięsa w tym zakładzie, a także unieważnił zezwolenie dla przewoźnika. Po zakończeniu weryfikacji posiadanych materiałów zostaną wydane decyzje o odebraniu licencji kierowców/konwojentów.

Samasz loteria - baner

Jak informuje Główny Lekarz Weterynarii, powiatowi lekarze weterynarii skontrolowali w 2022 r. 739 rzeźni, z czego w 157 stwierdzono nieprawidłowości. W 19 przypadkach wstrzymano ubój, 65 rzeźni wezwano do usunięcia uchybień, 2 zostały ukarane finansowo a w przypadku 3 skierowano wnioski o ukaranie.

W ubiegłym roku skontrolowano również 2 368 podmiotów prowadzących działalność w zakresie zarobkowego transportu zwierząt.  Stwierdzono 925 uchybień, w tym 556 dotyczyło zdolności zwierząt do transportu. Wobec 120 firm wszczęto postępowanie administracyjne lub karne, w 45 przypadkach nałożono kary na przewoźników

SDF baner ciągnik
Baner Syngenta
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.