fbpx
Strona głównaPrawo i finanseJak założyć małą rzeźnię rolniczą? Problemem skomplikowane i niejasne procedury

Jak założyć małą rzeźnię rolniczą? Problemem skomplikowane i niejasne procedury

Rolnicy z Podlasia postulują o opracowanie poradnika dotyczącego procedury zakładania małych rzeźni rolniczych.

Celem powstawania małych ubojni jest ułatwienie rolnikom sprzedaży bezpośredniej, rolniczego handlu detalicznego i innej działalności lokalnej w ramach produkcji żywności pochodzenia zwierzęcego, zatwierdzonego zakładu przetwórstwa mięsnego.

– W chwili obecnej wielu rolników zainteresowanych otworzeniem małych ubojni rolniczych musiało zrezygnować z powodu braku standaryzacji interpretacji rozporządzenia, wobec czego każda z instytucji odpowiedzialna za nadzór nad powstaniem małej rzeźni przepisy interpretuje w sposób dowolny, wobec czego stworzenie, a następnie uruchomienie rzeźni nastręcza rolnikom wielu problemów a w niektórych przypadkach uniemożliwia uruchomienie mimo poniesionych znacznych nakładów – mówi Marek Siniło, wiceprezes Podlaskiej Izby Rolniczej.

18 lutego 2020 r. weszło w życie nowe rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 20 grudnia 2019 r. w sprawie niektórych wymagań weterynaryjnych, jakie powinny być spełnione przy produkcji produktów pochodzenia zwierzęcego w rzeźniach o małej zdolności produkcyjnej, położonych na terenie gospodarstw. Rozporządzenie wprowadza ułatwienia w zakresie wymagań weterynaryjnych odnoszących się do rzeźni o małej zdolności produkcyjnej, położonych na terenie gospodarstw.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.