fbpx
Strona głównaWiadomościLAS-EXPO punktem zwrotnym dla branży

LAS-EXPO punktem zwrotnym dla branży

Zaplanowane na 18-20 marca 2022 roku targi LAS-EXPO w Targach Kielce to nie tylko miejsce, w którym można zakupić maszynę, czy dokonać innej transakcji biznesowej, ale także platforma do spotkań, zdobycia informacji i przygotowania strategii na najbliższe lata. Rola spotkań targowych jest szczególnie istotna w obecnych, trudnych czasach.

Zakres branżowy targów jest bardzo szeroki. Jak co roku, znalazły się w nim najnowocześniejsze maszyny i technologie, ułatwiające codzienne funkcjonowanie przedsiębiorstw leśnych. Stoiska wypełniają narzędzia, urządzenia do pozyskiwania, transportu i obróbki drewna, tj. piły, rębaki, traki i rozdrabniacze. Swoje produkty przedstawią m. in.: Makita, Stihl, czy Husqvarna. Jak co roku, prezentacja maszyn odbywa się nie tylko w halach wystawienniczych, ale również na terenie zewnętrznym. Dzięki temu, nasi goście mają możliwość zaobserwowania ich pracy „na żywo”, co przekłada się na decyzje zakupowe. W ofercie naszych wystawców nie zabrakło środków ochrony lasu i systemów ochrony przeciwpożarowej. Nie sposób wymienić wszystkiego, co można zobaczyć na stoiskach, to po prostu trzeba zobaczyć. Zwłaszcza, że na tragach pojawiła się m.in. premierowa odsłona oferty traków i innowacyjne systemy informatyczne.

Akcentem towarzyszącym każdej edycji targów jest prezentacja maszyn zarówno w halach wystawienniczych, jak i na terenie zewnętrznym. Podobnie jak w roku ubiegłym, będą one pracować „na żywo” prezentując zainteresowanym swoje możliwości. Na ekspozycji zgromadzonej na zewnątrz, będzie można znaleźć samochody do przeładunku drewna i maszyny szkółkarskie. Nie zabraknie środków ochrony lasu, systemów ochrony przeciwpożarowej oraz artykułów i technologii niezbędnych przy nowych zasadzeniach oraz zagadnień poświęconych gospodarce łowieckiej.

Tak, jak w latach ubiegłych, targi objęte zostały patronatem honorowym Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych. W targach biorą udział także przedstawiciele Stowarzyszenia Przedsiębiorców Leśnych, popularyzującego innowacje w wykonywaniu prac leśnych oraz podnoszenie wiedzy w zakresie bezpiecznych metod i technologii pracy w leśnictwie.

Oczywiście targi to nie tylko sama powaga i ciężar rozmów o ważnych sprawach. Nieprzerwaną tradycja marcowego wydarzenia jest sygnał Zespołu Sygnalistów Myśliwskich, który od ponad dwóch dekad tradycyjnie otwiera targi. Nie inaczej jest w tym roku.

Zakres branżowy wystawy obejmuje również gospodarkę łowiecką. Atrakcją i tradycją targów LAS EXPO są występy Zespołu Sygnalistów Myśliwskich, działającego przy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu. To stały punkt programu, który towarzyszy targom od lat.

XXVII Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH i XXI Targi Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi LAS-EXPO potrwają od 18 do 20 marca 2022 roku.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.