Korekta prognoz produkcji rzepaku. Będzie go mniej

fot. mw

Amerykański Departament Rolnictwa (USDA) obniżył tegoroczne prognozy globalnej produkcji rzepaku, przede wszystkim ze względu na niższe niż w zeszłym roku o 15,8 proc. zbiory canoli w Kanadzie.

Łączna światowa produkcja rzepaku jest szacowana na 70 mln ton, a więc o 4,2 mln ton mniej niż rok wcześniej. Korekta kanadyjskich zbiorów do 16 mln ton oznacza jednocześnie, że z produkcją na poziomie 17 mln ton wyprzedzi ją Unia Europejska. Na trzecim miejscu powinny znaleźć się Chiny z produkcją wynoszącą 14 mln ton, a na czwartym Indie, gdzie zbiory szacowane są na 8,5 mln ton.

Jak informuje serwis e-WGT, globalny przerób nasion ma wynieść 71,1 mln ton, a więc o 2,4 mln ton mniej niż w zeszłym sezonie. Obniżyć się mają także globalne zapasy rzepaku o 1,1 mln ton r/r, do 4,6 mln ton.

Produkcja rzepaku w UE na poziomie 17 mln ton oznacza, że będzie ona wyższa w stosunku do zeszłego sezonu o 0,75 mln ton, co daje wzrost o 4,6 proc.

Źródło: e-WGT

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności