Elektroniczne szacowanie suszy

Do konsultacji społecznych skierowany został projekt rozporządzenia Rady Ministrów zmieniającego rozporządzenie w sprawie szczegółowego zakresu i sposobów realizacji niektórych zadań Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Zaproponowana zmiana rozporządzenia ma na celu wprowadzenie nowych regulacji określających zasady wnioskowania za pośrednictwem aplikacji publicznej o szacowanie szkód powstałych w wyniku suszy w rozumieniu przepisów o ubezpieczeniu upraw rolnych i zwierząt gospodarskich oraz sporządzania protokołu z szacowania szkód.

Po wprowadzeniu elektronicznego szacowania suszy, nie będzie już potrzeby powołania przez wojewodów komisji i szacowania szkód.

Jak podaje Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi pierwsze wnioski o oszacowanie strat rolnicy będą mogli zgłaszać (elektronicznie) po 1 czerwca br. w uprawach, dla których wartości klimatyczne bilansu wodnego (KBW) wykażą straty spowodowane przez suszę na danym terenie.

Wprowadzenie aplikacji mobilnej pozwalającej producentom rolnym wnioskowanie o oszacowanie szkód spowodowanych przez suszę usprawnieni proces szacowania szkód powstałych w wyniku suszy i umożliwi weryfikację zgłoszeń z zasięgiem KBW i ustalonym poziomemu strat w plonach – uzasadnia Ryszard Kamiński, podsekretarz stanu w MRiRW.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności