e–Targowisko receptą na kryzys w branży rolno – spożywczej

Wychodząc zarówno naprzeciw potrzebom konsumentów jak i rolników, Łódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Bratoszewicach uruchomił e–Targowisko, które w okresie pandemii ma zastąpić tradycyjne targowiska gdzie wiele mieszkańców miast zaopatrywało się w najważniejsze produkty spożywcze.

Jak podkreśla Grażyna Bożyk z ŁODR w Bratoszewicach, swojskie jajka, wędliny z lokalnych wędzarni czy mięso od sprawdzonego i zaufanego hodowcy – to towar, który trudno znaleźć w marketach.

e-Targowisko to dodatkowy prosty w obsłudze przyjazny klientom i sprzedającym kanał dystrybucji. Na stronie internetowej ośrodka powstała zakładka, gdzie producenci żywności zgłaszają swoje towary i podają kontakt do siebie. By było jeszcze prościej, e-Targowisko podzielone jest na powiaty, więc konsument szybko może dotrzeć do najbliższego rolnika, sadownika, hodowcy…

– Na naszym e-Targowisku, jak na każdym innym, można znaleźć: ziarno,  krzewy, nasiona, sadzonki, miody, nowalijki i sery. Wszystko smaczne, świeże i nasze rodzime. Zadowolone są dwie, a właściwie trzy strony: producent żywności, bo może ją sprzedać, konsument, bo dostaje towar świeży i zna jego źródło i my – pracownicy ośrodka, ponieważ możemy w tych ciężkich czasach działać ramię w ramię z rolnikiem – mówi Tomasz Kopera, dyrektor Łódzkiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego.

By zamieścić ofertę, wystarczy skontaktować się z:

  • Izabelą Fabijańską – tel. 516-815-714, e-mail: i.fabijanska@lodr-bratoszewice.pl,
  • czy Waldemarem Senderem – tel. 516-816-296, e-mail: w.sender@lodr-bratoszewice.pl

Ponieważ kupujemy głównie oczami, dodatkowym atutem są zdjęcia, które dają namiastkę fizycznego targowiska. Informacja pozostanie na e-Targowisku przez 60 dni. Po tym czasie będzie usunięta, chyba że będą inne indywidualne ustalenia. Zatem zapraszamy producentów i kupujących. To wspólne działanie ma dużą szansę na sukces – dodaje Grażyna Bożyk.

Autor: Samuel Skrzysz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności