DuPont – doceniona innowacyjność

Już trzeci rok z rzędu firma DuPont znalazła się na liście Thomson Reuters 2013 World’s Top 100 Most Innovative Organizations, która skupia 100 najbardziej innowacyjnych organizacji na świecie. Ranking, przygotowywany przez Thomson Reuters, koncentruje się na tym, jak aktywność patentowa, ochrona własności intelektualnej, nowe technologie i zwiększone inwestycje w badania i rozwój (R&D) wpływają na rozwój biznesu i rentowność.

W ciągu 211 lat istnienia firmy DuPont nasz dział badań i rozwoju opracował wiele nowych produktów będących odpowiedzią na potrzeby rynku – powiedział Thomas M. Connelly, wiceprezes i dyrektor ds. innowacji DuPont. – Jesteśmy dumni, że w tym roku po raz kolejny znaleźliśmy się w rankingu Thomson Reuters. Tym samym doceniono wysiłki naszych naukowców i inżynierów, którzy korzystając z naszych unikalnych zintegrowanych zasobów naukowych opracowują nowe innowacje, aby służyć klientom na całym świecie – dodaje. 
W swoich dwunastu nowych centrach innowacji na całym świecie firma DuPont pracuje nad rozwiązaniem najważniejszych wyzwań współczesnego świata – zwiększeniem produkcji pełnowartościowej żywności, energią odnawialną, ochroną i bezpieczeństwem ludzi. Centra innowacji DuPont integrując klientów, przedstawicieli rządów i organizacji pozarządowych, uczelni wyższych oraz innych strategicznych partnerów, pozwalają wspólnie pracować nad rozwiązywaniem regionalnych i globalnych problemów.
Współpraca pomiędzy 10 tysiącami naukowców, inżynierów oraz specjalistów z branży pozwala nam na identyfikowanie lokalnych potrzeb, przewidywanie trendów rynkowych, a także rozwijanie innowacyjnych rozwiązań – komentuje Connelly.
Inwestycje DuPont w badania i rozwój wzrosły w ubiegłym roku o 8 procent, sięgając 2,1 mld dolarów. Firma ogłosiła powstanie nowych ośrodków badawczych, których prace skoncentrowane są nad rozwojem upraw rolniczych. Rozpoczęła także budowę nowej fabryki etanolu celulozowego w Nevadzie w Stanach Zjednoczonych, a także kontynuuje rozbudowę oferty w obszarze fotowoltaiki oraz technologii organicznych diod emitujących światło (OLED). Ponadto DuPont wprowadził w zeszłym roku na rynek aż 2047 nowych produktów, a wartość sprzedaży produktów i aplikacji uruchomionych w latach 2009-2012 wyniosła 10 miliardów dolarów.
Lista Thomson Reuters 2013 World's Top 100 Most Innovative Organizations, skupiająca 100 firm i instytucji z całego świata szczególnie aktywnych na polu innowacji, została przygotowana przez Thomson Reuters na podstawie opracowanych przez nią wskaźników patentowych. 
Więcej informacji o liście Thomson Reuters 2013 World's Top 100 Most Innovative Organizations dostępnych jest pod adresem: http://top100innovators.com/. 
(Źródło: DuPont)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności