UE w kwestii pasz leczniczych

10 września 2014 r. Komisja Europejska przyjęła dokument dotyczący wytwarzania, wprowadzania na rynek i stosowania pasz leczniczych. Celem przeglądu przepisów jest zharmonizowanie – z zachowaniem wysokiego poziomu bezpieczeństwa – procedur wytwarzania, wprowadzania na rynek i stosowania paszy leczniczej i produktów pośrednich w UE oraz odzwierciedlenie postępu technicznego w tej dziedzinie.

Wniosek obejmuje wytwarzanie, wprowadzanie na rynek i stosowanie paszy leczniczej u zwierząt domowych oraz u zwierząt wykorzystywanych do produkcji żywności w UE.

Określone zostały zasady dotyczące wytwarzania, składu, wprowadzania na rynek i stosowania paszy leczniczej. Zastosowanie mają ogólne wymogi dotyczące produkcji określone w rozporządzeniu (WE) nr 183/2005. Ponadto paszę leczniczą można wytwarzać jedynie z weterynaryjnych produktów leczniczych dopuszczonych na podstawie przepisów dotyczących weterynaryjnych produktów leczniczych.

W rozporządzeniu określono również zasady zatwierdzania podmiotów działających nas rynku pasz oraz przepisy, zgodnie z którymi mogą wytwarzać paszę leczniczą, wymogi służące zapobieganiu zanieczyszczeniu krzyżowemu, etykietowania.

MRiRW /AT/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności