fbpx
Strona głównaCenyRynek zbóz i oleistychDo Hiszpanii powinno trafiać zboże z Polski, a nie z Ameryki Południowej 

Do Hiszpanii powinno trafiać zboże z Polski, a nie z Ameryki Południowej 

Sekretarz generalny Copa-Cogeca Pekka Pesonen przebywa w Polsce na zaproszenie Krajowego Związku Rewizyjnego Rolniczych Spółdzielni Produkcyjnych. Jednym z punktów wizyty było spotkanie z ministrem rolnictwa Robertem Telusem.

Podczas rozmowy sekretarz Pesonena z ministrem Telusem poruszany był temat ukraińskiego zboża i polskiego embarga. Robert Telus po raz kolejny przedstawił polski punkt widzenia na temat destabilizacji polskiego rynku, konieczności realnego wsparcia korytarzy tranzytowych, powiedział także, że gdyby decyzja o zakazie importu zbóż na rynki 5 państw UE zależała od ministrów rolnictwa, to zakaz byłby przedłużony. 

Pekka Pesonen zgodził się, że zboże z Ukrainy powinno było w całości wyjechać do krajów, które tego zboża potrzebują, ale to się nie udało. Podkreślił, że rozwiązanie problemu ukraińskiego zboża należy do Unii Europejskiej.  

Sekretarz Copa-Cogeca powiedział również, że teraz, gdy brakuje zboża w Hiszpanii, Portugalii czy Włoszech, nie powinno tam trafiać zboże z Ameryki Południowej, lecz z krajów Unii Europejskiej, między innymi z Polski.  

– Dlaczego nie wypełnić braków zbożem z Polski, Rumunii, Bułgarii, Węgier czy Słowacji – pytał sekretarz generalny Copa-Cogeca Pekka Pesonen, cytowany w komunikacie prasowym Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.  

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.