fbpx

Dni Pola PROCAM 2023

Tematem przewodnim tegorocznych Dni Pola PROCAM są rozwiązania mikrobiologiczne w rolnictwie, aktualny stan plantacji oraz zalecenia odmianowe, sprawdzone na polach i pochodzące z różnych hodowli roślin.

AzotoPower, FosfoPower, BaktoTarcza P to najnowsze rozwiązania mikrobiologiczne firmy Procam, które szczegółowo są przedstawiane na tegorocznych Dniach Pola.

Omawiane jest nawożenie, które gra kluczową rolę dla plonu i w trudnych obecnie czasach decyduje o dochodowości produkcji. Podczas spotkań analizowana jest aktualna sytuacja fitosanitarna w plantacjach roślin, prezentowane są najnowsze rozwiązania dotyczące ochrony upraw. W tym kontekście doradcy podpowiadają na jakie odmiany stawiać, aby ograniczyć porażenie przez patogeny chorobotwórcze.

Zachęcają, aby do siewu wybierać odmiany, które cechują się podwyższoną odpornością. W swoim portfolio Procam poleca sprawdzone odmiany rzepaku ozimego: LG Auckland, LG Baracuda, LG Absolut, Batis, czy DK Exbury oraz topowe odmiany  pszenicy ozimej: Argument, Findus, Chevignon, jak i inne gatunki.

W tym roku firma Procam przygotowała kilka spotkań polowych w różnych częściach kraju. Nasza redakcja odwiedziła Dni Pola w Niemierzycach, w woj. wielkopolskim. Przed nami jeszcze:

  • Dębowa Kłoda razem z KZPRiRO –  06.06.2023
  • Wyszyna – 07.06.2023
  • Łężyce k/Opatowa – 13.06.2023
  • Stanowo – 14.06.2023.
  • Krotoszyce – 16.06.2023
Dni Pola Procam Niemierzyce

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.
[newsletter_signup_form id=4]