fbpx

Marszewskie Dni Pola 2023 już za nami

Pokaz kolekcji odmian roślin uprawnych, bezpośrednie i darmowe konsultacje z przedstawicielami instytucji rolniczych oraz prelekcje prowadzone przez przedstawicieli firm nasiennych – to wszystko czekało na osoby, które w niedzielę, 18 czerwca pojawiły się na Marszewskich Dniach Pola organizowanych przez Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu. Partnerem imprezy była Wielkopolska Izba Rolnicza.

– Marszewskie Dni Pola to wydarzenie, które jest nieodłącznym elementem kalendarza imprez organizowanych przez Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego, od lat ciesząc się dużą renomą oraz zainteresowaniem. Celem Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego jest między innymi krzewienie wiedzy mającej na celu rozwój polskiego rolnictwa. Temu służą między innymi Marszewskie Dni Pola – mówiła Alicja Stachowiak, zastępca dyrektora Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Poznaniu, podczas oficjalnego otwarcia wydarzenia.

Samasz loteria - baner

Oprócz pokazów odmian roślin uprawnych czy możliwości bezpośredniej rozmowy z doradcami WODR lub przedstawicielami firm nasiennych, w trakcie Marszewskich Dni Pola odbył się także podsumowanie regionalnego etapu Ogólnopolskiego Konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne” organizowanego przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Tegoroczne Marszewskie Dni Pola były imprezą towarzyszącą IV Krajowym Dniom Pola Sielinko 2023, które na początku czerwca były organizowane w Sielinku przez Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego pod hasłem „Rolnictwo Innowacyjne”. Jednocześnie Marszewskie Dni Pola wpisywały się w obchody 100-lecia Państwowego Doradztwa Rolniczego, które przypada w tym roku.

SDF baner ciągnik
Baner Syngenta
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.