fbpx

COCERAL: niższe zbiory zbóż w Unii Europejskiej i Wielkiej Brytanii. Pierwsza prognoza na 2024 rok

Według najnowszej, jednocześnie pierwszej dotyczącej zbiorów w 2024 roku, prognozy Europejskiego Stowarzyszenia Handlowców Zbożem COCERAL, w UE i Wielkiej Brytanii zebranych w nowym roku zostanie 281,7 mln ton zbóż. To o 5,4 mln ton mniej niż w roku 2023.

Produkcja pszenicy miękkiej ma spaść do 134,2 mln ton wobec 139,5 mln ton w roku mijającym. Wg COCERAL niesprzyjające do zasiewów jesienne warunki spowodowały zmniejszenie powierzchni ozimin we Francji, w Niemczech, Wielkiej Brytanii, krajach bałtyckich i w Polsce. Z kolei dotknięta w mijającym roku suszą Hiszpania ma znacząco zwiększyć produkcję.

Samasz loteria - baner

Prognozy plonów w poszczególnych krajach:

Zbiory jęczmienia na wspomnianym obszarze mają wynieść w 2024 roku 56,1 mln ton wobec 54,1 mln ton w roku 2023. Zbiory tego gatunku mają być wyższe w Danii, Finlandii i Hiszpanii.

Mniej ma być także kukurydzy, której zbiory mają spaść z 61,6 do 57,1 mln ton. Więcej ma być za to rzepaku – 11,3 mln ton wobec 7,5 mln ton.

Baner Bayer Roundup
Baner Agrosimex Alaska
Baner webinarium konopie

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.