fbpx

Ciągniki Steyr Terrus z kuloodpornymi kabinami

Na niedawnej wystawie w Centrum Doskonałości Inżynierii Wojskowej w Ingolstadt w Niemczech firma Steyr zaprezentowała dwa wyjątkowo zaadaptowane modele serii Terrus, które mogą znaleźć zastosowanie w wojsku, ale nie tylko.

Na imprezie, która odbyła się na początku grudnia, firma Steyr zaprezentowała dwa modele z serii Terrus CVT, 313 KM 6300 i flagowy 340 KM 6340, pokazując ich wielofunkcyjne możliwości. Model 6300 został wyposażony w opancerzoną kabinę austriackiej firmy Achleitner Fahrzeugbau, która będzie dostępna również w modelu 6340 dla klientów z wojska, straży pożarnej i innych sektorów wysokiego ryzyka, gdzie do niektórych zadań może być wymagana moc ciągnika.

Achleitner dostarczył już austriackiej armii federalnej maszyny wyposażone w kabiny pancerne. Kabiny przetestowane zgodnie z normą NATO STANAG 4569 zostały sklasyfikowane jako spełniające klasę ochrony Poziom 3. Oznacza to, że są w stanie wytrzymać energię kinetyczną pocisku 7,62 × 51 mm, artylerii wybuchowej kal. 155 mm z 60 metrów i min przeciwpancernych z 8 kg materiału wybuchowego TNT.

– Chcieliśmy zademonstrować wielofunkcyjność i wszechstronność ciągników STEYR tej konkretnej grupie klientów – wyjaśnił Marco Otten, dyrektor ds. działalności specjalistycznej Steyr Europe.

– Ciągniki Steyr zyskały reputację dzięki swojej wszechstronności w różnych sektorach, w tym w rolnictwie, usługach komunalnych i leśnictwie. Jednak rygorystyczne i wymagające warunki operacji wojskowych stanowią prawdopodobnie najbardziej wymagające zastosowania. Nasza ostatnia wystawa była okazją do zaprezentowania szerokich możliwości, jakie możemy zapewnić we współpracy z naszymi partnerskimi dostawcami. Z przyjemnością odnotowaliśmy, że reakcja społeczności wojskowej była bardzo przychylna- dodaje Marco Otten.

źródło: Steyr

McHale - baner - kwiecień 2024
Axial Syngenta baner
POZ 2024 - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.

×KZPRiRB podcasty - baner