fbpx
Strona głównaCenyRynek zbóz i oleistychCeny pszenicy nadal spadają pod presją coraz lepszej pogody i rosyjskiego eksportu

Ceny pszenicy nadal spadają pod presją coraz lepszej pogody i rosyjskiego eksportu

Czwartek był kolejnym dniem spadków na paryskiej giełdzie Matif. Co prawda przyszłość porozumienia zbożowego wciąż jest niepewna, jednak handlowcy są przekonani, że pomimo utyskiwań Rosja zgodzi się na jego przedłużenie.

Cena pszenicy spadła wczoraj w kontraktach na marzec o 4,25 EUR/t do 261,5 EUR/t, zaś w kontraktach na wrzesień o 2,5 EUR/t do 260,25 EUR/t. Jeszcze większą stratę zanotowała pszenica w Chicago, gdzie straciła 21,75 ct/bu osiągając cenę 665,75 ct/bu (231 EUR/t).

Handlowcy spodziewają się powtórzenia scenariusza z jesieni, kiedy to Rosjanie pomimo narzekań na warunki umowy zbożowej ostatecznie zgodzili się na jej przedłużenie. Sytuacji jeśli chodzi o ceny nie poprawiają opady deszczu na obszarach upraw w USA i w Europie zachodniej. Na rynku eksportowym natomiast wciąż dominuje Rosja, chociaż handlowcy europejscy żywią nadzieję wobec przetargu Arabii Saudyjskiej na prawie 0,5 mln ton ziarna.

Cena kukurydzy spadła wczoraj o 1,75 EUR/t do 260,25 EUR/t.

Zobacz także: 

Załamanie na rynku rzepaku w czwartek. Cena spada poniżej 500 euro za tonę

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.