Cele wspólnej polityki rolnej coraz bardziej wrastają w świadomość obywateli

Z opublikowanego 4 marca badania przeprowadzonego przez Komisje Europejską wynika, że polityka informacyjna dotycząca wspólnej polityki rolnej (WPR) skutecznie poprawiła zrozumienie i postrzeganie tej polityki.

– Na podstawie danych z Eurobarometru i wyników ankiety przeprowadzonej przez zainteresowane strony w ramach badania, świadomość istnienia WPR wzrosła w ciągu ostatnich pięciu lat, a postrzeganie jej wyników poprawiło się. Połączone wyniki badania sugerują, że cele polityki informacyjnej są w dużym stopniu osiągane. Są to jedne z kluczowych ustaleń opublikowanego dziś przez Komisję Europejską badania wspierającego ocenę polityki informacyjnej w zakresie wspólnej polityki rolnej – informuje Komisja Europejska.

Czytaj także: Krajowe organizacje rolnicze krytykują plan strategiczny dla wspólnej polityki rolnej

Badanie to stanowi wkład w ogólną ocenę polityki informacyjnej na temat WPR, która zostanie zakończona publikacją sprawozdania KE jesienią 2021 r. Celem oceny jest zbadanie adekwatności, spójności, skuteczności i unijnej wartości dodanej środków informacyjnych dotyczących WPR.

Jak podkreśla Komisja Europejska, polityka informacyjna odzwierciedla znaczenie WPR w całej UE dla zapewnienia stabilnych dostaw żywności po przystępnych cenach dla obywateli, wspierania rolników i poprawy produktywności rolnictwa. Powinna również podkreślać coraz ważniejszą rolę WPR w łagodzeniu zmian klimatu, ochronie środowiska naturalnego i przyczynianiu się do realizacji celów Zielonego Ładu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności