fbpx
Strona głównaWiadomościCele wspólnej polityki rolnej coraz bardziej wrastają w świadomość obywateli

Cele wspólnej polityki rolnej coraz bardziej wrastają w świadomość obywateli

Z opublikowanego 4 marca badania przeprowadzonego przez Komisje Europejską wynika, że polityka informacyjna dotycząca wspólnej polityki rolnej (WPR) skutecznie poprawiła zrozumienie i postrzeganie tej polityki.

– Na podstawie danych z Eurobarometru i wyników ankiety przeprowadzonej przez zainteresowane strony w ramach badania, świadomość istnienia WPR wzrosła w ciągu ostatnich pięciu lat, a postrzeganie jej wyników poprawiło się. Połączone wyniki badania sugerują, że cele polityki informacyjnej są w dużym stopniu osiągane. Są to jedne z kluczowych ustaleń opublikowanego dziś przez Komisję Europejską badania wspierającego ocenę polityki informacyjnej w zakresie wspólnej polityki rolnej – informuje Komisja Europejska.

Czytaj także: Krajowe organizacje rolnicze krytykują plan strategiczny dla wspólnej polityki rolnej

Badanie to stanowi wkład w ogólną ocenę polityki informacyjnej na temat WPR, która zostanie zakończona publikacją sprawozdania KE jesienią 2021 r. Celem oceny jest zbadanie adekwatności, spójności, skuteczności i unijnej wartości dodanej środków informacyjnych dotyczących WPR.

Jak podkreśla Komisja Europejska, polityka informacyjna odzwierciedla znaczenie WPR w całej UE dla zapewnienia stabilnych dostaw żywności po przystępnych cenach dla obywateli, wspierania rolników i poprawy produktywności rolnictwa. Powinna również podkreślać coraz ważniejszą rolę WPR w łagodzeniu zmian klimatu, ochronie środowiska naturalnego i przyczynianiu się do realizacji celów Zielonego Ładu.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.