Bon inwestycyjny dla każdej gminy

W związku z trwającą pandemią COVID–19 Związek Gmin Wiejskich RP wnioskuje do rządu RP o wprowadzenie „Bonu Inwestycyjnego ” w wysokości 1 mln zł dla każdej gminy wiejskiej i miejsko-wiejskiej. Zdaniem zarządu ZGWRP niezbędne są działania prorozwojowe ożywiające gospodarkę, a drogą do tego może być wsparcie inwestycji.

– Wprowadzenie tego rodzaju finansowego narzędzia wsparcia inwestycyjnego daje bardzo szerokie spektrum działania w zakresie pobudzenia inwestycji. Możliwość wykorzystania bonu inwestycyjnego nie tylko na inwestycje i remonty, ale także na wkład własny, przy większych projektach, będzie doskonałym katalizatorem, który pobudzi rozwój gospodarki. Bardzo szeroki horyzontalnie impuls inwestycyjny wpłynie nie tylko na uruchomienie powiązanych gałęzi gospodarki, ale również będzie przyczółkiem rozwoju i planowania inwestycji w kolejnych latach – mówi Krzysztof Iwaniuk, przewodniczący ZGWRP.

– Bez wsparcia rządu RP polegającego na uruchomieniu pomocowych programów finansowych, w sposób szczególny wspierających gminy z obszarami wiejskimi, realizacja programów osi zrównoważonego rozwoju zostanie zablokowana. Spowoduje to również wydłużenie drogi wyjścia z kryzysu gospodarczego, który właśnie zaczyna realnie zagrażać samorządom gminnym – dodaje Jacek Brygman, wiceprzewodniczący ZGWRP.

Źródło: ZGWRP

Opracował: Samuel Skrzysz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności