fbpx

Dopłaty do kukurydzy zatwierdzone. Można składać wnioski o wsparcie

Komisja Europejska podjęła decyzję o zgodności ze wspólnym rynkiem dopłat do kukurydzy. Wnioski o pomoc będzie przyjmować Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa do 30 października 2023 r.

Samasz loteria - baner

Kto może otrzymać wsparcie?

Komisja Europejska zatwierdziła program pomocy Polski dla podmiotów prowadzących skup lub obrót kukurydzą, w ramach tymczasowych kryzysowych ram pomocy państwa. W związku z tym pomoc w formie dopłat mogą otrzymać podmioty, które m.in.:

Syngenta - baner corner
  • nabyły od 15 września do 31 grudnia 2022 r. mokrą kukurydzę od producenta rolnego, któremu został nadany numer identyfikacyjny w trybie przepisów o krajowym systemie ewidencji producentów, ewidencji gospodarstw rolnych oraz ewidencji wniosków o przyznanie płatności,
  • poniosły dodatkowe koszty w wyniku braku stabilizacji na rynku kukurydzy spowodowanej agresją Federacji Rosyjskiej wobec Ukrainy.

Wysokość wsparcia

Wysokość pomocy będzie ustalana jako iloczyn stawki pomocy 200 zł i liczby ton mokrej kukurydzy nabytej od 15 września do 31 grudnia 2022 r., jednak nie więcej niż iloczyn liczby ton kukurydzy sprzedanej po 15 marca 2023 r. i współczynnika 1,25.

Jak złożyć wniosek?

Wniosek o pomoc podmiot będzie zobowiązany złożyć do 30 października 2023 r. do kierownika biura powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR) właściwego ze względu na miejsce zamieszkania lub siedzibę podmiotu na formularzu opracowanym przez Agencję i udostępnionym na jej stronie internetowej.

Agromix baner gif

Baner Bayer Conviso one
Baner Danko Alegoria
Baner webinarium konopie
Baner agroshow

7 KOMENTARZE

  1. A co kogo obchodzi co się dzieje na Ukrainie, niech u nas zrobią porządek z cenami . I niech sobie te dopłaty to głęboko….. Wsadzą. Jak mamy tylko liczyć na ich dopłaty. Były by normalne ceny produktów rolnych, nie były by potrzebne żadne dopłaty

    • Zapraszam do gospodarzenia, to takie proste. Wszystkie te dopłaty z UE są po to żeby rolnika trzymać na łańcuchu, a bez dopłat mały rolnik nie wyżywi rodziny w dzisiejszych czasach. My nie chcemy tych pieniędzy, ale rynek jest centralnie sterowany, i opiera się głownie na dopłatach.

  2. A jak to liczyć? Kupiłem 100t mokrej po 80zl, sprzedałem po wysuszeniun 85t po 115zł do portu. To po co ten 1.25 współczynnik? I na ile muszę mieć faktur sprzedaży żeby dostać dopłatę, no przecież dostane 200 zł do 100t.

    • A kto teraz rolnikowi dopłaci.W plecy jest na każdej tonie i to nie mało,a zaś powiedzą że w sklepie po tyle albo po tyle,pośredniki wszystkie zyski biorą a rolnik jak głupi osioł robi za darmo

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA




ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.