fbpx
Strona głównaPozostałeKRIRApel IRWŁ - w sprawie pomocy finansowej dla rolników

Apel IRWŁ – w sprawie pomocy finansowej dla rolników

W związku z trudną sytuacją rolników w Polsce, spowodowaną – między innymi – przez suszę i niskie ceny owoców miękkich, Izba Rolnicza Województwa Łódzkiego apeluje do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi o zwrócenie się do Komisji Europejskiej w sprawie uwolnienia środków z rezerwy budżetu UE na pomoc dla polskich rolników, sadowników i plantatorów owoców miękkich.

Zdaniem IRWŁ pula środków pomocowych mogłaby się zwiększyć o kolejne 400 mln zł i wraz z kwota przeznaczoną z budżetu państwa byłaby znaczącą formą rekompensat. Dzięki temu również wszyscy rolnicy, którzy ponieśli straty, mogliby otrzymać pomoc finansową.

-Jednocześnie zwracamy się do Pana Ministra o uregulowanie sytuacji na rynku owoców miękkich i rekompensaty dla tych rolników, którzy chcą zrezygnować z ich produkcji, pomimo, że niektórzy z nich mają zobowiązania wobec PROW 2014-2020 z których wynika kontynuacja produkcji przez 5 lat – mówi Bronisław Węglewski, prezes IRWŁ.

Źródło: IRWŁ

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.