reklama
Baner KABAT

reklama
Baner Yara

reklama
Baner BASF

ARiMR: rolnicy otrzymali już 327 mln zł dopłat do kukurydzy

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa poinformowała, że wypłaciła już 327 mln złotych w ramach dopłat do kukurydzy. Pieniądze otrzymała już niemal połowa wnioskujących – 81 tys. ze 172 tys. osób, które złożyło wnioski. Nabór trwał do 29 lutego 2024 r.

reklama
Baner SDF
reklama
Baner Horsch

Ponieważ liczba wnioskujących nie była duża, nie przekroczona została kwota 1 mld zł, przeznaczonych na dopłaty do kukurydzy. W związku z tym nie będzie zastosowany współczynniki korygujący.

reklama
Baner KIOTI

Jak informuje ARiMR, wysokość pomocy stanowi iloczyn deklarowanej we wniosku o przyznanie płatności bezpośrednich za 2023 r. powierzchni upraw kukurydzy (z wyłączeniem kukurydzy na kiszonkę) nie większej niż 100 ha i stawki pomocy wynoszącej:

– 1 000 zł dla województw lubelskiego i podkarpackiego;

– 700 zł dla województw małopolskiego, mazowieckiego, świętokrzyskiego i podlaskiego;

– 500 zł dla województw dolnośląskiego, kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, łódzkiego, opolskiego, pomorskiego, śląskiego, warmińsko-mazurskiego, wielkopolskiego i zachodniopomorskiego.

Źródło: ARiMR

ZOSTAW KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Przeczytaj także

None found

Najpopularniejsze artykuły

None found

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)
INNE ARTYKUŁY AUTORA




NAJNOWSZE WIADOMOŚCI