fbpx
Strona głównaPolecamyAGROTECH 2019 – pod znakiem innowacji i zrównoważonego rolnictwa

AGROTECH 2019 – pod znakiem innowacji i zrównoważonego rolnictwa

750 wystawców z 25 krajów prezentowało się podczas 25 edycji targów AGROTECH w Kielcach. Goście, którzy w dniach 15–17 marca postanowili odwiedzić Targi Kielce mieli okazję zobaczyć sprzęt rolniczy wystawiony w 11 halach i na terenie zewnętrznym na powierzchni ponad 66 tysięcy metrów kwadratowych. A było co podziwiać i kogo zobaczyć.

Targi odwiedził zarówno Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jan Krzysztof Ardanowski jak i lider AgroUnii Michał Kołodziejczak. Tym razem odbyło się bez zwady i polemik. Wszystkich przyciągnął tutaj nowoczesny sprzęt rolniczy, zmierzający ku rolnictwu coraz bardziej precyzyjnemu oraz liczne związane z tym prezentowane innowacje.

Wśród prezentowanych 1000 nowoczesnych ciągników i maszyn rolniczych można było miedzy innymi podziwiać ciągnik New Holland napędzany metanem czy Maszynę roku 2019 – ciągnik Case Maxxum 145 Multicontroller. W Kielcach miała też miejsce premiera ciągnika 5090D Keyline marki Deutz–Fair, a Zetor pokazał ciągnik Zetor Proxima CL110, wprowadzony do oferty w tym roku, na razie tylko w Polsce.

Oczywiście swoje stoiska miały też firmy produkujące nawozy czy środki ochrony roślin oraz wszelkie instytucje działające na rzecz wsi i obszarów wiejskich.

Rolnicy odwiedzający targi mogli zatem zapoznać się nie tylko z najnowszymi rozwiązaniami techniki rolniczej czy nowościami z palety środków chroniących pola przed licznymi chwastami, ale również skorzystać z porad ekspertów, np. jak zdobyć środki finansowe na te cuda techniki, czy też jak wprowadzać liczne innowacje w polskim rolnictwie.

Dlatego odwiedzających jak zwykle było naprawdę bardzo dużo, a zaparkowanie samochodu w weekend na parkingach otaczających kieleckie tereny wystawowe graniczyło prawie z cudem.

Autor: Krzesimir Drozd

 

 

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.