fbpx
Strona głównaWiadomościEuropejski Parlament Wiejski będzie obradował w Kielcach

Europejski Parlament Wiejski będzie obradował w Kielcach

Pod hasłem ,,Usłysz głos wsi’’ w dniach 12 – 15 września w Kielcach obradował będzie Europejski Parlament Wiejski. To wyjątkowe, międzynarodowe wydarzenie, przewiduje pracę blisko 400 uczestników w grupach tematycznych, spotkaniach plenarnych oraz wizytach terenowych.

–  Do uczestnictwa w tym bezpłatnym wydarzeniu zapraszamy wszystkie osoby działające na rzecz i dla dobra obszarów wiejskich Europy – informuje Centrum Doradztwa rolniczego W Brwinowie – oddział w Warszawie

Jak podkreślają organizatorzy Parlament Wiejski nie stanowi formalnej części rządu, nie jest też organem ustawodawczym lub decyzyjnym i jest apolityczny. Stanowi oddolny proces koncentrujący się na osiąganiu praktycznych, opartych na programach politycznych wyników, odpowiadających wyzwaniom i możliwościom mieszkańców wsi. Wyniki te są monitorowane i dalej rozwijane.

Organizatorem spotkania w roku 2022 jest Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Świętokrzyskiej przy współpracy z Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie – oddziałem w Warszawie, realizującym zadania jednostki centralnej KSOW.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.