fbpx
Strona głównaPrawo i finanse14. emerytura rolnicza jako stałe świadczenie?

14. emerytura rolnicza jako stałe świadczenie?

Prezes Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński zapowiedział w Kołobrzegu, że chciałby, aby “czternastki” zostały zamienione na trwałe świadczenie zamiast tak jak dotychczas – jednorazowe.

– O tym już mówiła minister Marlena Maląg. Rewaloryzacja będzie bardzo wysoka, będzie trzynastka, będzie czternastka. Czternastkę chcemy zmienić w trwałe świadczenie. Nie takie jednoroczne, jak było początkowo planowane, tylko trwałe. Co roku będzie czternastka – stwierdził Jarosław Kaczyński cytowany przez polskieradio24.pl.

Czternaste emerytury były wypłacane przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego od 25 sierpnia; świadczenia były wypłacane bez z urzędu.

“Czternastki” przysługiwały osobom, które 24 sierpnia miały prawo do emerytury rolniczej, renty rolniczej z tytułu niezdolności do pracy, renty rodzinnej, okresowej emerytury rolniczej, rodzicielskiego świadczenia uzupełniającego o ile łączna kwota pobranych świadczeń nie przekracza kwoty 4.188,44 zł.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.