fbpx

14. emerytura rolnicza jako stałe świadczenie?

Prezes Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński zapowiedział w Kołobrzegu, że chciałby, aby “czternastki” zostały zamienione na trwałe świadczenie zamiast tak jak dotychczas – jednorazowe.

– O tym już mówiła minister Marlena Maląg. Rewaloryzacja będzie bardzo wysoka, będzie trzynastka, będzie czternastka. Czternastkę chcemy zmienić w trwałe świadczenie. Nie takie jednoroczne, jak było początkowo planowane, tylko trwałe. Co roku będzie czternastka – stwierdził Jarosław Kaczyński cytowany przez polskieradio24.pl.

Czternaste emerytury były wypłacane przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego od 25 sierpnia; świadczenia były wypłacane bez z urzędu.

“Czternastki” przysługiwały osobom, które 24 sierpnia miały prawo do emerytury rolniczej, renty rolniczej z tytułu niezdolności do pracy, renty rodzinnej, okresowej emerytury rolniczej, rodzicielskiego świadczenia uzupełniającego o ile łączna kwota pobranych świadczeń nie przekracza kwoty 4.188,44 zł.

McHale - baner - kwiecień 2024
Syngenta baner Treso
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA




ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.