fbpx
Strona głównaPrawo i finanseUbezpieczenia i przepisyBędzie "trzynastka" i "czternastka" dla rolników. Kiedy wypłaty?

Będzie “trzynastka” i “czternastka” dla rolników. Kiedy wypłaty?

Podczas dzisiejszego spotkania w Świerczach wicepremier i minister rolnictwa i rozwoju wsi zapowiedział trzynastą i czternastą emeryturę. W spotkaniu wzięli udział także premier Mateusz Morawiecki i minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

– Od 1 lipca br. rolnicy będą mogli uzyskać świadczenie emerytalne bez konieczności pozbywania się swojego gospodarstwa. To element sprawiedliwości dziejowej. Rolnicy zostali w ten sposób zrównani w swoich prawach z innymi emerytami – podkreślił szef resortu rolnictwa, zapewniając jednocześnie, że do rolników trafi niebawem 13. i 14. emerytura.

Wicepremier wyraził jednak nadzieję, że emerytowani rolnicy będą jednak przekazywać gospodarstwa swoim następcom.

Minister Maląg zapewniła z kolei, że wypłaty 14. emerytur ruszą w sierpniu.

– Tak długo, jak rząd PiS będzie rządził, będziemy starali się o jak najlepsze i jak najbardziej godne emerytury, godne oraz aktywne życie naszych seniorów – mówił z kolei premier Mateusz Morawiecki.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.