Zrzeszeni i niezrzeszeni

W ubiegłym tygodniu zakończyło się nadzwyczajne posiedzenie Rady Ministrów UE ds. Rolnictwa i Rybołówstwa, które zostało zwołane na wniosek ministra rolnictwa i rozwoju wsi Marka Sawickiego.

Podczas dyskusji ministrowie zwrócili uwagę i uznali za zasadną potrzebę równego traktowania producentów zrzeszonych w organizacjach producentów i niezrzeszonych, o co od początku zabiegał szef polskiego resortu rolnictwa. Dlatego też Polska wystąpi do Komisji Europejskiej o niezwłoczne modyfikacje rozporzadzenia 932/2014 dot. rekompensat dla producentów owoców i warzyw.

Obecny kryzys na rynkach rolnych nie wynika z przyczyn leżących po stronie rolników tylko z przyczyn politycznych – podkreślił minister Sawicki i dodał, że – Kryzys jest rozległy i dotyczy wielu sektorów, a w związku z tym należy uruchomić większy budżet i to nie tylko z części rolnej.

Komisja Europejska, na podstawie danych otrzymanych z państw członkowskich, jest uprawniona do modyfikacji rozporządzenia delegowanego, by uwzględnić zgłoszone kwoty rekompensat.

W ocenie ministra Sawickiego są to niezbędne działania służące ustabilizowaniu rynku w krótkim okresie.

MRiRW /AT/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności