fbpx

Zrównoważone rolnictwo w służbie bioróżnorodności

Fundacja na Rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa z myślą o uczniach uczęszczających do szkół kształcących w zawodach rolniczych przygotowała poradnik pn. „Zrównoważone rolnictwo w służbie bioróżnorodności”. Wydawnictwo to dostępne jest na stronie internetowej https://www.fdpa.org.pl/materialy-edukacyjne.

Poradnik poświęcony jest takim zagadnieniom jak między innymi przyczyny i skutki utraty bioróżnorodności w krajobrazie rolniczym oraz możliwości jej odbudowy, gleba i woda jako zasoby naturalne wymagające troski rolnika, wpływ rolnictwa na degradację środowiska glebowego i ekosystemów wodnych, rolnictwo zrównoważone dla ochrony gleb i ograniczenia zanieczyszczeń pochodzących z działalności rolniczej, dobre praktyki rolnicze, obowiązki rolników wynikające z dyrektywy azotanowej.

Samasz loteria - baner

Publikacja zawiera również podrozdział Jak uczyć w szkołach rolniczych o zrównoważonym rolnictwie adresowany do nauczycieli, gdzie wskazano na jakim etapie kształcenia, w jakich zawodach i na jakich przedmiotach oraz jakimi metodami powinno przekazywać się treści dotyczące zrównoważonego rolnictwa.

Wydawnictwo powstało w ramach projektu „Zrównoważone rolnictwo w służbie bioróżnorodności” realizowanego przez Fundację na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa w partnerstwie z Zespołem Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego oraz Państwowym Gospodarstwem Wodnym Wody Polskie Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Warszawie i dofinansowanego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Źródło: FDPA

Opracował: Samuel Skrzysz

SDF baner ciągnik
Baner Syngenta
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.