fbpx
Strona głównaTechnikaAktualnościZgrabiarka karuzelowa z podbieraczem i autonomiczny wóz paszowy. A to dopiero początek...

Zgrabiarka karuzelowa z podbieraczem i autonomiczny wóz paszowy. A to dopiero początek (video)

Firma Kuhn nie zwalnia tempa jeśli chodzi o uzupełnianie gamy produktów i ich modernizację. Przekonaliśmy się o tym podczas Międzynarodowych Dni Prasowych firmy, które miały miejsce 6 i 7 lipca w Saverne w Alzacji.

Podczas wydarzenia zaprezentowano łącznie ponad 80 maszyn z każdej grupy produktowej począwszy od maszyn zielonkowych, poprzez uprawę, siew, nawożenie, ochronę roślin aż do żywienia bydła. I to właśnie w tej ostatniej grupie pojawiła się spektakularna nowość; chodzi o autonomiczny wóz paszowy Kuhn Aura. Aby maszyna mogła pracować w gospodarstwie, należy je do tego odpowiednio przygotować, następnie wytyczyć ścieżki i cieszyć się jej bezobsługową pracą. Aura sama pobierze materiał, przygotuje TMR, rozda go zwierzętom, a jeżeli będzie trzeba, posprząta korytarz paszowy.

Bardzo ciekawą maszyną jest dwukaruzelowa zgrabiarka ze zintegrowanym podbieraczem; jest ona polecana szczególnie do zgrabiania delikatnego materiały jak np. lucerna. Co prawda maszyna nie dorównuje w tym kontekście zgrabiarkom taśmowym, jednak może być dla nich tańszą alternatywą.

Ponadto zaprezentowano m.in. odnowioną gamę kompaktowych siewników Sitera oraz rozwiązania elektroniczne, w tym nowy terminal do obsługi maszyn.

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.