Zaproszenie: konferencja sadownicza w Sandomierzu

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy zainteresowanych sadowników, do udziału w mającej się niedługo odbyć konferencji „DuPont-Timac Agro – Partnerstwo dla Jakości”. Konferencja odbędzie się 22.02.2013 r. na Zamku w Sandomierzu, dobrze znanym sadownikom, jako swoiste „centrum transferu wiedzy” związanej z szeroko rozumianą produkcją owoców.

Konferencja poświęcona będzie sprawom jakości jabłek, a odbędzie się w ramach akcji Partnerstwo dla Jakości, dwóch ważnych firm rynkowych – DuPont Poland (ochrona roślin) oraz Timac Agro Polska (odżywianie roślin). 
W konferencji udział wezmą polscy naukowcy z Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie oraz Instytutu Ogrodnictwa w Skierniewicach, a także eksperci od spraw jakości i certyfikacji z firmy SGS Polska. 
 
Polskie jabłka są dzisiaj „na topie” – rośnie ich produkcja oraz eksport za granicę, ale ciągle połowa produkowanych w naszym kraju owoców to owoce przemysłowe. Żeby sprostać rosnącym wymogom rynkowym i potrzebom eksportowym, szybko powinna wzrosnąć w naszym kraju produkcja wysokojakościowych jabłek deserowych, kosztem taniego jabłka przemysłowego o niskiej jakości. Sadownikom łatwiej będzie wtedy sprzedać swój towar za granicę i będą na tym więcej zarabiać. Stanie się tak, ponieważ polskie owoce będą jeszcze bardziej konkurencyjne na rynkach zagranicznych, a wysoka jakość jabłek wesprze także stosunkowo niską konsumpcję tych owoców na rynku krajowym. 
 
Jak to zrobić, na co zwrócić uwagę? Na to pytanie organizatorzy i wykładowcy będą starali się odpowiedzieć sadownikom podczas konferencji.
 
Godzina rozpoczęcia konferencji – 10.00, planowane zakończenie – 16.30.
 
Maciej Sroczyński, Timac Agro Polska Sp. z o. o 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności