fbpx
Strona głównaCenyRynek zbóz i oleistychZ Odessy wypływają kolejne statki z kukurydzą

Z Odessy wypływają kolejne statki z kukurydzą

Jak podaje serwis UkrAgroConsult, dziś rano z portów Odessy wypłynęła pierwsza karawana statków z ukraińskim zbożem. Poinformował o tym na Facebooku ukraiński minister infrastruktury Ołeksandr Kubakow.

Według ministra na pokładzie trzech masowców znajduje się 57 000 ton ukraińskiej kukurydzy. Ich punkty docelowe to Turcja, Wielka Brytania i Irlandia.

– Dzisiejsza karawana wznowiła żeglugę z portu Czarnomorsk. Oczekujemy, że gwarancje bezpieczeństwa naszych partnerów z ONZ i Turcji będą nadal działać, a eksport żywności z naszych portów stanie się stabilny i przewidywalny dla wszystkich uczestników rynku – zaznaczył ukraiński minister.

Ukraina planuje zapewnić portom zdolność obsługi ponad 100 statków miesięcznie.

– Naszym celem jest pełna obsługa portów w obu kierunkach. Otrzymujemy zgłoszenia od armatorów, którzy są gotowi do wejścia do naszych portów na załadunek, a pierwsze wydarzenie spodziewane jest jutro. Naszym celem jest 3 mln ton eksportu produktów rolnych miesięcznie z portów „Odessa”, „Czernomorsk” i „Jużnyj” – dodaje Kubakow.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.