fbpx

Z Odessy wypływają kolejne statki z kukurydzą

Jak podaje serwis UkrAgroConsult, dziś rano z portów Odessy wypłynęła pierwsza karawana statków z ukraińskim zbożem. Poinformował o tym na Facebooku ukraiński minister infrastruktury Ołeksandr Kubakow.

Według ministra na pokładzie trzech masowców znajduje się 57 000 ton ukraińskiej kukurydzy. Ich punkty docelowe to Turcja, Wielka Brytania i Irlandia.

– Dzisiejsza karawana wznowiła żeglugę z portu Czarnomorsk. Oczekujemy, że gwarancje bezpieczeństwa naszych partnerów z ONZ i Turcji będą nadal działać, a eksport żywności z naszych portów stanie się stabilny i przewidywalny dla wszystkich uczestników rynku – zaznaczył ukraiński minister.

Ukraina planuje zapewnić portom zdolność obsługi ponad 100 statków miesięcznie.

– Naszym celem jest pełna obsługa portów w obu kierunkach. Otrzymujemy zgłoszenia od armatorów, którzy są gotowi do wejścia do naszych portów na załadunek, a pierwsze wydarzenie spodziewane jest jutro. Naszym celem jest 3 mln ton eksportu produktów rolnych miesięcznie z portów „Odessa”, „Czernomorsk” i „Jużnyj” – dodaje Kubakow.

Bayer - baner
Advertisement
McHale - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.

×Mandam - baner corner