fbpx

XV Mleczne Mistrzostwa Polski

Pod nazwą ,,XV Mleczne Mistrzostwa Polski ‘’ Krajowy Związek Spółdzielni Mleczarskich – Związek Rewizyjny w Warszawie organizuje konkurs na największych producentów mleka — z każdego województwa spośród gospodarstw rodzinnych do 300 ha dostarczających mleko do spółdzielni mleczarskich zrzeszonych w KZSM — Zw. Rew. Jego celem jest wypromowanie na znaczącej imprezie mleczarskiej w kraju, największych dostawców z każdego województwa.

Rozstrzygnięcie konkursu, ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpi w trakcie XXVIII Targów Mleczarskich MLEKO-EXPO, odbywających się corocznie na jesieni w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie w dniach: 27—29.11.2019r.

– Inicjatywa dotycząca promowania producentów mleka wielokrotnie wychodziła od środowisk wiejskich, producentów mleka, którą, realizujemy w XV Edycji konkursu Mleczne Mistrzostwa Polski “Ze względu na różny poziom towarowej produkcji mleka w poszczególnych regionach kraju, wywołany czynnikami obiektywnymi, założenia konkursu zakładają oddzielne podsumowanie konkursu dla każdego województwa – mówi Waldemar Broś, prezes zarządu KZSM – Zw. Rew.

Laureaci otrzymają wyróżnienia na XXVIII Targach Mleczarskich MLEKO-EXPO 2019 w dniu 29 listopada 2019 roku, w tym: 16 nagród dla największych producentów mleka w z poszczególnych województw producentów o największych dostawach hurtowych mleka, 3 nagrody dla największych dostawców producentów mleka w kraju. Przewidziana jest też nagroda za najwyższą wydajność mleka od krowy, w okresie ostatniego roku ( 01.01.2018r— 31.12.2018r.) Zarząd KZMS Zw. Rew. przyzna też nagrodę dla rolnika — producenta mleka za najlepsze mleko o parametrach serowarskich.

W konkursie mogą brać udział dostawcy mleka właściciele gospodarstw indywidualnych – rodzinnych do 300 ha. Nie przewiduje się udziału w konkursie gospodarstw o innej formie własności[spółki z o.o., inne osoby prawne, dzierżawcy].

Źródło: KZSM–ZW. Rew.

Opracował: Samuel Skrzysz

Bayer - baner
Advertisement
McHale - baner
Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.

×Mandam - baner corner