fbpx

Wysypana kukurydza w Medyce: “Frustracja rośnie, kończy się cierpliwość rolników” (video)

– Wiem, że została wysypana kukurydza tam na tory w Medyce, owszem, ale teren protestów w Medyce nie jest na torach […]. Kto to zrobił nie wiem, nie chcę tutaj oskarżać i oceniać. Gdyby okazało się, że zrobili to rolnicy […] no to akt desperacji, frustracja rośnie, kończy się cierpliwość – mówi nam jeden z protestujących w Dorohusku rolników odnosząc się do dzisiejszego incydentu, kiedy to z wagonów zostało wysypane ukraińskie ziarno.

– Kończy się cierpliwość rolników, ale nie tylko rolników; protestujemy od 9 dnia lutego i nie bardzo się ktokolwiek o nas upomina, nie bardzo ktokolwiek mówi. Nie wiemy tak naprawdę, co będzie miało miejsce i dlatego takie rzeczy… […]. Uważam, że nie powinno tak się dziać, ale niestety, myślę, że takie rzeczy będą miały miejsce, jeżeli się nic nie zmieni – stwierdził rolnik.

– Obecny problem przed którym stoi Polska to nie jest tylko żywność. To jest być albo nie być dla całego kraju i dla wszystkich Polaków. Poziom życia znacznie spadnie wraz ze wzrostem kosztów tego życia – dodaje.

McHale - baner - kwiecień 2024
Syngenta baner Treso
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.