fbpx

Wśród tegorocznych laureatów Fundacji Claas również Polacy

Fundacja Claas uhonorowała wybitne prace dyplomowe z wydziałów rolnictwa i inżynierii. Już od ponad 20 lat studenci otrzymują nagrody, które w tym roku miały łączną wartość ponad 30 tys. Uhonorowanie młodych talentów odbyło się podczas uroczystości w Claas Greenhouse. Ponadto laureaci głównych nagród w formie krótkich wykładów zaprezentowali swoje prace dyplomowe publiczności.

Samasz loteria - baner

Nagrody wręczyła Cathrina Claas-Mühlhäuser, od 2021 r. przewodnicząca Rady Naukowej, która po raz kolejny powitała w Harsewinkel nowe talenty w dziedzinie rolnictwa z różnych krajów Europy.

– Dziś poznajemy studentów, którzy już odkryli swoją wielką pasję do technologii i rolnictwa. Talenty, które są tak ważne, aby sprostać zadaniom, przed którymi stoimy dziś i przed którymi staniemy w przyszłości- powiedziała Cathrina Claas-Mühlhäuser.

Założona w 1999 roku Fundacja Claas co roku przyznaje Stypendia Helmuta Claasa, nagrody premiowe i nagrody międzynarodowe.

Zostały przyznane następujące nagrody:

Stypendia

  1. Nagroda: Tristan Mitzel, student Uniwersytetu w Kassel, stworzył przewodnik do planowania systemów agro-leśnictwa. Za swoją pracę, która stanowi praktyczny przewodnik i ma pomóc w rozwijaniu innowacyjnych form rolnictwa, otrzymał 7200 euro.
  2. Nagroda: Christian Reichler z Uniwersytetu Nauk Stosowanych Południowej Westfalii opracował materiały referencyjne do określania wilgotności w sieczkarni polowej przy użyciu promieni bliskiej podczerwieni. Za swoją pracę otrzymał nagrodę w wysokości 6000 euro.
  3. Nagroda: Fabian Lorenz, który studiuje na Uniwersytecie Nauk Stosowanych Weihenstephan-Triesdorf, otrzymał 4800 euro za swój eksperyment dotyczący siewu z pojedynkowaniem nasion pszenicy przy użyciu różnych metod wysiewu i otoczkowanego materiału siewnego (nasiona zamknięte w otoczce, co zapewnia bardziej równomiernie okrągły kształt).
  4. Nagroda: Tim Huurdeman otrzymał czwartą nagrodę za badania nad optymalizacją oświetlenia dodatkowego w szklarniach w celu maksymalizacji zysków finansowych. Student Uniwersytetu Wageningen otrzymał za to 3600 euro.

Nagrody premiowe

Oprócz stypendiów przyznano dodatkowo dwie nagrody premiowe o wartości 1500 euro każda. W kategorii „Agricultural Engineering” najlepszą pracę zaprezentował Jonathan Voß, student Uniwersytetu Technicznego w Monachium. Opracował on stację czujników klimatycznych do analizy heterogeniczności klimatycznych w systemie rolnictwa w pomieszczeniach zamkniętych. Alicia Völker, studentka Uniwersytetu Hohenheim, otrzymała nagrodę premiową w kategorii „Extraordinary personality and future impulses” („Niezwykła osobowość i impulsy dla przyszłości”). Zajmowała się ona problemem badawczym pod tytułem: Czy pielenie buraków cukrowych ma wpływ na korzystne dla plonowania procesy mineralizacji azotu?

Nagrody międzynarodowe

Nagrody międzynarodowe dla studentów o wartości 2000 euro każda otrzymali Nikolas Bakan z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu za pracę pt.: „Projekt stanowiska do badania modelu funkcjonowania ćwiartkowego aparatu udojowego” a także Cristian Marcovici z Uniwersytetu Przyrodniczego „King Mihai I” z Timisoary (Rumunia), Pál Szabó Zoltán z Uniwersytetu Technologiczno-Ekonomicznego w Budapeszcie (Węgry), Nynke de Wilde z Uniwersytetu Wageningen (Holandia) oraz Jakub Trnka ze Słowackiego Uniwersytetu Rolniczego w Nitrze (Słowacja).

źródło: Claas

Baner SDF
Baner webinarium konopie

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły

Najpopularniejsze artykuły

None found

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
INNE ARTYKUŁY AUTORA




ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.