Wołowina jest super

Pod hasłem „Dzieci rządzą!” 5 czerwca 2016 roku odbyła się czwarta edycja wydarzenia ,,Dzień Dziecka w Ogrodach Kancelarii Premiera’’. W tym wyjątkowym spotkaniu z najmłodszymi udział wziął Związek Polskie Mięso, organizując mnóstwo atrakcji pod wspólnym hasłem: „WOŁOWINA jest super!”.

Na powierzchni zagospodarowanej przez ZPM realizowane były warsztaty z przygotowywania zdrowych i pysznych kanapek z wołowiną. Dzieci zamieniały się w szefów kuchni ubierając fartuszki i kucharskie czapki. Do dyspozycji młodych kucharzy były różne rodzaje mięsa wołowego, cała gama pieczywa, sosów i warzywnych dodatków – wszystko dla skomponowania własnych, zdrowych kanapek z polskim mięsem.  Nagrodą za ciężką pracę były gadżety – pudełeczka śniadaniowe. Ponadto na dzieci czekały inne atrakcje – w tym malowanie buziek, pokazy żonglerskie oraz tworzenie ogromnych baniek mydlanych. Przy organizacji stoiska ZPM nie zapomniał o rodzicach, przygotowując dla nich darmowe porady dietetyczne oraz degustację najlepszej wołowiny, prosto z gorącej lokomotywy grillowej. 
 
Niespodzianki przygotowane przez Związek Polskie Mięso w ramach Dnia Dziecka, cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem odwiedzających Ogrody Kancelarii Premiera – zarówno dzieci, jak i dorosłych. W trakcie spotkania stoisko „WOŁOWINA jest super!” odwiedził między innymi sekretarz stanu Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jacek Bogucki. Wydarzenie zostało sfinansowane z Funduszu Promocji Mięsa Wołowego.