fbpx

Węgierski minister rolnictwa: Bruksela i Komisja Europejska zdradziły rolników

Minister rolnictwa Węgier István Nagy oświadczył w czwartek, że decyzja Komisji Europejskiej, aby Ukraina mogła bez ograniczeń eksportować swoje produkty rolne na rynek UE jest zdradą europejskich rolników.

„Jest oczywiste, że Bruksela i Komisja Europejska zdradziły europejskich rolników i wspierają zamiast tego ukraińskich oligarchów” – czytamy w oficjalnym komunikacie węgierskiego Minsterstwa Rolnictwa z 11 kwietnia 2024 r. Dlatego produkty rolne, których import z Ukrainy jest zabroniony, muszą być szczegółowo zgłaszane, niezależnie od tego z jakiegokolwiek kraju pochodzą. 

Samasz loteria - baner

„Ukraińskie produkty pojawiły się w ogromnych ilościach na rynkach krajów członkowskich UE, poważnie ograniczając możliwości zbytu tych krajów” – informuje węgierskie Ministerstwo. Rynek charakteryzuje nadpodaż i znacząco niskie ceny, ponieważ latem 2022 roku Unia Europejska zdecydowała, że Ukraina może eksportować produkty rolne na terytorium UE bezcłowo i bez ograniczeń.  

Aby wesprzeć rolników, rząd Węgier zdecydował zwiększyć stawkę zwrotu podatku od paliwa rolniczego do 90%. To konieczna interwencja – uważa minister István Nagy. 

SDF baner ciągnik
Baner Syngenta
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.