fbpx
Strona głównaTechnikaAktualnościValtra może mieć teraz nawet 420 koni mechanicznych

Valtra może mieć teraz nawet 420 koni mechanicznych

12 listopada br. w czasie targów Agritechnica w Hanowerze miała miejsce oficjalna prezentacja najnowszej odsłony największych i najmocniejszych ciągników Valtry, czyli serii S, które produkowane będą w głównej fabryce marki w Finlandii w Suolahti.

Dzięki mocy 280-420 KM, seria S jest największym i najmocniejszym ciągnikiem Valtry, oferującym wysoki moment obrotowy przy niskich obrotach silnika. Silnik AGCO Power o pojemności 8,4l i przekładnia CVT umożliwiają redukcję obrotów o 5% i jak zapewnia producent zmniejszenie zużycia paliwa nawet o 10% w porównaniu z poprzednikiem serii S.

Najnowsza seria S kładzie duży nacisk na komfort, widoczność i inteligentną technologię. Ponadto wprowadzono kilka nowych funkcji i ulepszeń, które wyróżniają serię S szóstej generacji. Nowa konstrukcja, lepszy dostęp, nowa przestronna kabina, zwiększona liczba świateł (wszystkie wykonane w technologii LED) i większa wszechstronność we wszystkich zadaniach to tylko kilka nowości w szóstej generacji ciągników tej serii.

Valtra S416, fot. mw

Fabrycznie montowany układ jazdy tyłem TwinTrac i interfejs użytkownika SmartTouch zawsze były popularnymi funkcjami wśród kierowców ciągników serii S. Nowa generacja wprowadza szereg ulepszeń, w tym opcje zawieszenia przedniej osi i kabiny. Ponadto ciągniki Serii S można teraz wyposażyć w kabinę Valtra Skyview i personalizację Valtra Unlimited.

Design szóstej generacja serii S wzorowany był na piątej generacji ciągników Valtra z kilkoma znaczącymi zmianami.

– Seria S szóstej generacji łączy formę i funkcjonalność w nowoczesnym, agresywnym stylu, który przekazuje moc serii S. Eleganckie nachylenie maski zapewnia wyjątkową widoczność z przodu ciągnika. Jako pierwsza w branży, seria S wyposażona jest w zintegrowany moduł oświetlenia, obejmujący światła mijania i drogowe LED, światła do jazdy dziennej LED oraz przednie światła robocze LED bliskiego zasięgu. Zapewnia to wyjątkowo wysoki poziom oświetlenia i nadaje serii S szóstej generacji charakterystyczny wygląd.”. Obecnie dostępnych jest łącznie 16 lamp roboczych, wszystkie w technologii LED. Fani kabin Valtry serii N, T i Q piątej generacji docenią znajomą i ergonomiczną kabinę w serii S, do której wchodzi się po łagodniej nachylonych stopniach niż w jej poprzedniej wersji – mówi Kimmo Wihinen, kierownik Działu Wzornictwa Przemysłowego i Doświadczeń Użytkownika Valtry.

Valtra S416, fot. mw

Ponadto nowa seria S oferuje wszystkie zaawansowane technologie, których oczekują rolnicy. Automatyczny system zawracania na uwrociach SmartTurn Valtra uzupełnia autonomiczną jazdę po polu dzięki czterem sposobom zawracania – trybowi częściowego oraz trybom U-turn, Y-turn i K-turn, które pozwalają kierowcy pracować na polu w najbardziej efektywny sposób.

– Nasza dzisiejsza oferta rolnictwa precyzyjnego spełnia większość wymagań klientów, a interfejs użytkownika SmartTouch sprawia, że technologia inteligentnego rolnictwa Valtra jest najłatwiejsza na rynku. Pracujemy nad nowymi funkcjami technologicznymi, z których klienci Valtry będą mogli skorzystać w najbliższej przyszłości” – mówi Johan Grotell, specjalista ds. marketingu produktów.

Na przykład w 2025 r. w ciągnikach serii S planowana jest premiera systemu Tractor Implement Management (TIM) czyli systemu do zarządzania maszynami towarzyszącymi opartego na magistrali Isobus. Dodatkowo Valtra obiecuje, że seria S będzie jednym z najbardziej zrównoważonych ciągników, zarówno pod względem produkcji, jak i wspierania rolników w zrównoważonym rozwoju. Dwie trzecie komponentów ciągników Valtra pochodzi z Finlandii, a ich fabryka wykorzystuje w 100% energię odnawialną. Seria S jest kompatybilna z odnawialnym olejem napędowym i będzie opuszczać fabrykę z odnawialnym olejem napędowym Neste My w zbiorniku.

Tym co jest bardzo charakterystyczne dla Valtry to personalizacja Valtra Unlimited, która stała się w ostatnich latach coraz bardziej popularna i ponad jedna trzecia wszystkich ciągników opuszczających fabrykę Valtra w Suolahti posiada jakąś formę opcji Unlimited.

Valtra S416, fot. mw

– Duże gospodarstwa rolne i firmy świadczące usługi rolnicze potrzebują odpowiednich rozwiązań, aby wykonywać zaawansowane, inteligentne zadania rolnicze w możliwie najbardziej efektywny sposób. Valtra Unlimited może zaoferować dokładnie to, czego potrzebuje każda firma, aby gospodarować wydajniej, bardziej ergonomicznie i ze zwiększonym bezpieczeństwem- wyjaśnia Mikko Lehikoinen, wiceprezes Valtra EME ds. marketingu.

Funkcje Valtra Unlimited będą dostępne dla wszystkich modeli serii S szóstej generacji. Nowe ciągniki serii S są dostępne z popularnym centralnym układem smarowania (CLS – Central Lubrication System) i najnowocześniejszym systemem dźwiękowym (w tym Apple CarPlay i Android Auto). Popularny system kamer Unlimited VIEW jest również dostępny w serii S. System ten wykorzystuje kamery zamontowane na ciągniku, wyświetlacz o wysokiej rozdzielczości oraz zaawansowane algorytmy uczenia maszynowego, aby automatycznie wykrywać obiekty poruszające się przed ciągnikiem i ostrzegać kierowcę, zwiększając bezpieczeństwo w polu i na drodze.

Jeśli zaś chodzi o dostępność nowych modeli to produkcja seryjna zostanie zwiększona w drugim kwartale 2024 r., a pierwszych dostaw w Europie można spodziewać się latem przyszłego roku.

źródło: Valtra

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.